Pozrite sa na zrušený remake 007 GoldenEye pre Xbox 360

007 GoldenEye

Písal sa rok 2007 a malo uplynúť okrúhle 10-te výročie od vydania jednej z najikonickejších hier štúdia Rare: GoldenEye 007. Legendárnu bondovku vyvíjalo Rare ešte pre Nintendo 64, niekoľko rokov predtým ako štúdio kúpil Microsoft.

Štúdio tak pripravovalo remake/remaster klasiky, ktorý mal vyjsť exkluzívne na Xbox Live Arcade. Nanešťastie k vydaniu nikdy nedošlo, a úplne prvý gameplay zrušenej hry sme videli v roku 2016. Vtedy sa na internet dostalo zhruba 30 minút záznamu z projektu, ktorý následne okomentoval aj šéf Xboxu Phil Spencer. Vtedy k veci povedal, že problém s GoldenEye nebol nikdy o vývoji, ale o autorských právach.

Konieckoncov, medzičasom vyšlo viacero titulov GoldenEye, ktoré sa snažili nadviazať na úspech pôvodnej hry, a vydávali ich firmy ako EA či Activision. Microsoft sa však už k značke nikdy nedostal, a existuje len malá šanca, že by spoločnosť náhodou tento rok získala práva na vydanie remaku pre Xbox One alebo Xbox Series X|S.

Najnovšie sa však na internet dostalo dvojhodinové video zobrazujúce viacero častí hry vrátane multiplayeru. Toto video zverejnil na YouTube Graslu00 s tým, že nemôže povedať, od koho gameplay dostal, a naznačil, že súbory hry sa zrejme tento rok dostanú na internet. V ideálnom prípade by sa však niekto mohol pokúsiť hru sprevádzkovať tak, aby ju bolo možné odohrať od začiatku do konca. To sa už konieckoncov stalo napríklad pri prototype Dead Island 2 alebo pri zrušenej PSP verzii Saints Row.

via PureXbox

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *