Forza Motorsport 7 ponúkne 700 vozidiel, staré známe trate a ďalšie špeciality

Forza Motorsport 7

Hneď prvou hrou, ktorú včera Microsoft predstavil, bola Forza Motorsport 7. Aj keď išlo o rozrobenú hru, už na prvých 4K záberoch vyzerala úchvatne a scény z púšte pri Dubaji sú jednoducho WAU.

Turn 10 sa mimo obrazovku podelilo aj o ďalšie detaily o novej Forze a vraví, že tento diel je doposiaľ najlepší, aký kedy vyrobili. Ale prekvapí to niekoho? Väčšina štúdií zdokonaľuje svoje hry každým novým dielom. Pravda, nájdu sa aj výnimky, napríklad tá nepodarená Mafia III alebo Duke Nukem Forever.

Konzolou, na ktorej si hru užijeme na maximum, bude Xbox One X, kde hra beží v 4K 60fps a dokonca má niekoľko vylepšení, ktoré sa starajú o to, že oči viacerých fanúšikov zažili orgazmus. Forza Motorsport 7 totiž na Xboxe One X disponuje aj vylepšenými dynamickými efektami a osvetlením, ktoré to doťahuje prakticky do dokonalosti. Je však možné, že ak má niekto supervýkonné PC so špičkovou grafikou (GTX 1080 Ti), tak tu hra bude vyzerať ešte dokonalejšie.

Totiž, po vzore predošlého dielu, Forza Motorsport 7 podporuje Play Anywhere a vyjde tým pádom aj na Windows 10. A je sa na čo tešiť na oboch platformách. Turn 10 si dali poriadne záležať na všetkých aspektoch, či už ide o trate alebo o vozidlá. Napríklad vovnútri Nissanu GTR uvidíte jednotlivé káble. Podobné kvality očakávať aj od ďalších viac ako 700 vozidiel na úrovni ForzaVista.

Gigantický vozový park má na svedomí aj doposiaľ najväčšia kolekcia vozov Ferrari, Lamborghini a Porsche. Tú má na svedomí aj čerstvo uzavreté partnerstvo medzi Porsche a Microsoftom, čoho výsledkom je aj debut novinky 2018 Porsche 911 GT2 RS vo Forze, ale i vo svete. Aj táto kráska prispieva k tomu, aby mala Forza Motorsport 7 doposiaľ najväčší digitálny park Porsche, ktorý dokonca prekonáva Need for Speed Porsche.

Forza Motorsport 7

Hra ponúka celkovo 30 lokalít, ktoré dokopy potešia hráčov 200 traťami. Už teraz vieme, že zavítame do Dubaja a vrátime sa aj do lokalít ako je Mugello, fiktívna Maple Valley z Xboxu 360 a legendárna Suzuka. Čo môže zároveň značiť, že Forza 7 si dá záležať aj na ponuke japonských vozidiel. Konieckoncov, ako som vravel vyššie, v základe má byť cez 700 áut, takže toto by vôbec, ale že vôbec neprekvapilo.

Forza Motorsport 7

Dátum vydania a edície

Forza Motorsport 7 vychádza na Xbox One a Windows 10 v troch edíciách. Štandardná edícia ponúkne… štandardnú edíciu. Ďalej bude dostupná Deluxe edícia, ktorá ponúkne nejaký ten bonusík. Bude sa dať stiahnuť len cez Xbox Store.

No a nakoniec tu je Ultimate edícia, ktorá vychádza ako v digitálnej, tak diskovej forme. Každá má svoje výhody. Digitálna bude Play Anywhere a disková bude pre zmenu v nádhernom zberateľskom steelbooku. Ďalej obsahuje Car Pass, ktorý je pri Forze prakticky potrebný (v DLC sú vždy tie najkrajšie kúsky!)VIP Membership s bonusovými autami a doplnkami a nakoniec aj Day One Car Pack.

Forza Motorsport 7 vychádza 3. októbra/října 2017 na Xbox One, Xbox One X a Windows 10. Vďaka integrácii Mixeru si ju ale užijete aj cez streamerov.

Xbox One X Game Cover Art

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *