Forza Horizon 3 vychádza, ktorá edícia je tá najvhodnejšia?

Forza Horizon 3 Deluxe Edition

Blíži sa Forza Horizon 3 a spolu s ňou aj jedna nezvyčajná, komplikovaná situácia. Nová hra totiž vychádza v niekoľkých edíciách a každá má svoje jedinečné vlastnosti, ako aj cenu. Situáciu o nič nezlepšuje ani program Xbox Play Anywhere, keďže ten platí len u digitálnej verzie hry. Nastáva preto otázka, ktorá Forza Horizon 3 je tá Vaša?

Celkovo budete mať na výber z piatich edícií. Z nich dve vyjdú na disku a tri digitálne s podporou Windows 10. Takže, poďme na to pekne poporade.

Forza Horizon 3

Základné vydanie hry na disku. K tejto edícii hry sa toho nedá moc povedať, dostanete plastovú krabičku a vnútri na vás čaká disk s hrou pre Xbox One. Áno, len pre Xbox One. Táto verzia totiž nepodporuje Play Anywhere, lebo sa neviaže na Váš účet. To má aj svoju výhodu, ak by vás nebodaj omrzela, môžete ju predať v bazári a vrátia sa vám nejaké peniaze. Síce nie plná suma, ale už časť z nej poteší. Navyše je najlacnejšia, dá sa kúpiť už od 56,99€.

Forza Horizon 3 Standard Edition

Forza Horizon 3 (Standard Edition)

Podobná, no predsa len v niečom iná. Bavíme sa tu o digitálnej verzii, ktorá je síce drahšia, ale zato má pár potešujúcich features. Asi tou najdôležitejšou je podpora Xbox Play Anywhere. Teda, keď si hru kúpite, môžete ju hrať aj na PC s Windows 10, takže keď máte napríklad Xbox mimo domova a doma hráčske PC, tak s touto edíciou budete mať základnú verziu hry všade so sebou. Okrem toho pri predobjednávke z Xbox Store dostanete bonusové balíčky áut do Forzy Horizon 2 a do Forzy Motorsport 6. Táto verzia je však o niečo drahšia. Stojí 69,99€.

Forza Horizon 3 (Deluxe Edition)

Najzaujímavejšou vlastnosťou deluxe verzie je, že vyšla len digitálne. Okrem základnej hry pre Xbox One a Windows 10 dostanete prístup k balíčkom VIP Pack a Motorsport All-Stars Pack. Dokopy sa tak hra rozšíri o 15 nových áut a pár bonusov. Medzi nimi sa nájdu dvojité zárobky z Wheelspinov, exkluzívne online eventy alebo komunitné darčeky. Edícia je o rovnú dvacku drahčia ako tá základná digitálna. Stojí teda 89,99€.

Forza Horizon 3 (Ultimate Edition)

Za rovnakú cenu však už môžete v obchodoch získať krabicovú Ultimate edíciu, ktorá vás poteší hneď niekoľkými vychytávkami. V prvom rade má exkluzívny cover art a je zabalená v peknom zlatom steelbooku, ktorý vyjadruje, že máte tú najvyššiu možnú dostupnú edíciu pre Xbox One. Opäť je tu problém s tým, že hru si kupujete len na jednu platformu a teda pri jej kúpe môžete zabudnúť na podporu Windows 10. Dostanete však celú hru spolu s VIP členstvom, Motorsport All-Stars Pack a Car Pass, takže dostanete všetky autá, ktoré Microsoft plánuje vydať v priebehu nasledujúcich 6 mesiacov od vydania hry.

Forza Horizon 3 Ultimate Edition

Forza Horizon 3 (Ultimate Edition)*

Finálnou možnosťou pre vás môže byť digitálna verzia. Pokiaľ nie je exkluzívna kovová krabička niečo, po čom by ste túžili, tak zrejme bude vhodnou voľbou táto verzia. Oproti Deluxe verzii stojí len o 10€ viac a teda za ňu zaplatíte rovnú, zelenú stovku. Svoju ultimátnu Forzu si budete môcť vychutnať aj na PC a navyše si hru budete môcť zahrať už tento piatok, 23.9.2016. Digitálna Ultimate edícia Horizon 3 totiž obsahuje aj skorý prístup.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *