PlayStation VR môžete použiť aj s Xbox One

PlayStation VR

PlayStation VR je hitom posledných dní a tak sa s ním niektorí snažia robiť všeličo. Napríklad DigitalFoundry ho skúšali pripojiť k Xbox One. Kupodivu, aj takáto kombinácia môže fungovať, ale narobí to viac roboty ako osohu.

V spojitosti s Xbox One môžete totiž použiť len Cinema Mode, čo je vlastne režim, v ktorom sa vám pred očami objaví gigantické plátno, na ktorom vám budú vo Full HD bežať vaše hry. Pocit, že máte pred sebou obrovskú obrazovku, vyvoláva práve optika v PlayStation VR, i keď je to v skutočnosti len niekoľkocentimetrový obdĺžniček. Každopádne si takto môžete vychutnať Forzu či Gears of War 4 a mať z toho dobrý pocit.

Na druhú stranu, na to, aby ste to mohli využiť, musíte mať stále pri sebe PlayStation 4. Do neho totiž musíte pripojiť PSVR Processing Unit, teda krabičku, v ktorej sa ukrýva všetok potrebný hardvér pre PS VR. Ďalej potrebujete pripojiť HDMI konektor do Xbox One alebo Xbox One S, no a v podstate musíte mať do elektriny zapnuté tri rôzne zariadenia. To je trochu nonsens a určite bude lepšie, keď príde nejaká tá vlastná virtuálna realita pre Xbox. To sa vlastne stane budúci rok so Scorpiom.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *