Čo si myslí Phil Spencer o PS4.5?

PS4.5 logo

Asi 5 minút po tom, ako Microsoft odhalil svoju víziu smerovania Xboxu One, prinieslo veľmi podobný nápad aj Sony v súvislosti s PS4. Len s rozdielom, že Sony neplánuje upgradovať konzolu v zmysle že vydá napr. externú grafiku. Namiesto toho chce vydať celú konzolu a teda v sekunde spraviť z doterajšej PS4-ky starú záležitosť. Nová je zatiaľ označovaná ako PS4.5, teda ako taká medzi-generácia medzi PS4 a PS5. Čo si o tom myslí šéf Xboxu, Phil Spencer?

Svoj názor nepovedal celkom priamočiaro, no do istej miery chápe, že má potrebu upgradovať svoju konzolu v polovici generácie. V súvislosti s Xboxom ale vraví, že rozhodne nemáme očakávať nič na spôsob „Xbox 1.5“. Ak by niečo MS vydal, tak to bude veľmi veľký posun vpred, teda skôr nová generácia než medzigenerácia. Phil Spencer je inak s hardvérom Xboxu One celkom spokojný, chváli spoľahlivosť tohto hardvéru (PS4 je síce výkonnejšia, ale po pár mesiacoch hlučnejšia než starý biely Xbox 360) a aj stabilitu serverov. Až na pár DDOS útokov zo strany master-race-blbečkov fungujú servery Xbox Live prakticky nonstop.

V súvislosti s PS4.5 sa hovorí o tom, že nová verzia konzoly má mať dvakrát výkonnejšiu grafickú kartu, no hlavne kvôli PlayStation VR, ktorý potrebuje viac výkonu, než ktorý je schopná ponúknuť dnešná PS4-ke. Meanwhile, Xbox One má otvorené dvere k sile cloudu, ktorý mu dokáže poskytnúť až trikrát viac výkonu. Využije to napríklad Crackdown 3.

PlayStation VR

via TechRadar

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *