Ubisoft búra hranice, jeho VR hry podporujú cross-platform multiplayer

Ubisoft

Odstránenie bariér medzi platformami, aké ukazuje Microsoft, inšpiruje aj iné firmy. Práve Ubisoft sa rozhodol spraviť podobný krok vo svete virtuálnej reality. Jeho nové VR hry zbúrajú hranice medzi zariadeniami.

Problémom totiž bolo, že dodnes, ak ste si kúpili nejakú hru určenú pre konkrétne VR zariadenie, tak hra bola kompatibilná len s ním. A práve tento problém chce riešiť Ubisoft vo svojich tituloch Eagle Flight, Werevolves Within‘ a Star Trek: Bridge Crew. Hry ponúknu crossplatform multiplayer, vďaka čomu sa budete môcť pripojiť ku komukoľvek, kto má nejakú virtuálnu realitu.

Menované tituly sú určené pre HTC Vive, Oculus Rift a PlayStation VR. Prvá menovaná je skôr také oddychové tech demo, kde ako orol lietate nad Parížom. Ostatné sú multiplayerovky, kde v jednej hráte za vlkodlakov a druhá je zo sveta Star Trek, kde hráte za pilota posádky. Niečo ako Sea of Thieves od Microsoftu, len je na to treba virtuálnu realitu a namiesto piráta máte na lodi Spocka. No kým tieto dve sú ešte stále pripravované, Eagle Flight je už dostupný. A práve on je prvým titulom, ktorý tento cross-platform multiplayer podporuje. Tak už len dúfať, že sa sem neskôr pripojí Project Scorpio!

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár