Shawn Layden zo Sony hovorí o zjednotenej budúcnosti herného priemyslu

Xbox One and PlayStation 4 coexist

Vyzerá to, že streamovanie hier bude mať zohrávať veľkú rolu v budúcnosti herného priemyslu. Vstúpiť do tejto iniciatívy sa snažia už teraz viacerí vydavatelia, ako napr. Ubisoft či EA, ale stopu po sebe chcú zanechať aj technologickí giganti ako Microsoft alebo Google.

Google sa chystá oznámiť svoju streamovaciu službu ešte tento mesiac na GDC a podľa špekulácií by mohol pracovať s vydavateľom Sega na exkluzívnej launch hre, ktorá by prinútila ľudí predplatiť si túto streamovaciu službu. Sony poskytuje PlayStation Now, avšak len vo veľmi obmedzenej miere, a potom je tu Microsoft.

Ten pracuje na streamovacej službe známej zatiaľ pod názvom Project xCloud a ešte včera sme mali možnosť vidieť, ako sa s jej pomocou dá hrať Forza Horizon 4 na telefóne s Androidom. Spoločnosť k tomu ešte dodala, že neodchádza z konzolového trhu, ale že streamovanie je jednoducho rozšírením platformy Xbox, aby hráči mohli hrať hry aj tam, kde to doteraz nemohli. Spoločnosť ako príklad uviedla prípady, kedy si čerstvo kúpite novú hru, ale musíte odísť na pár dní preč z mesta, alebo že musíte stihnúť autobus do práce.

A čo si o budúcnosti herného priemyslu a streamovaní hier myslí predseda PlayStation divízie, Shawn Layden? To už povedal v rozhovore pre Game Informer:

Nechcem hovoriť príliš priamočiaro, pretože by to mohlo uraziť niektorých ľudí, s ktorými robím, ale popravde si myslím, že sa blížime do post-konzolového sveta, kde môžete mať kvalitný herný zážitok naprieč rôznymi vecami. Pravda, PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro ponúkajú to, čo vnímame ako najlepší herný zážitok, ale sú tu aj iné konzoly – či už Nintendo Switch, Xbox One X, alebo tablety a telefóny – na všetkých nájdete skvelý zážitok. Čo musíme spraviť, je začať to všetko brať do úvahy. Nie sme malé herné getá, ktoré nie sú federalizované alebo usporiadané. Všetci sme súčasťou jednej a tej istej hernej komunity, len do nej každý pristupuje inými dverami. Myslím si, že budúcnosť bude rozšírením tejto metafory. Vaša platforma nie je vašim úkrytom. Je to brána do celého herného sveta.

PlayStation

via Game Informer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *