Bližší pohľad na Xbox One S

Xbox One S

Nemáme tu jeden, nemáme tu dva ale rovno tri Xboxy! Ten jeden vychádza ešte teraz cez leto a volá sa Xbox One S. Je to menšia a oveľa lepšie prenosnejšia konzola, ktorá navyše disponuje výkonnejším grafickým čipom a konečne sem pribudol Bluetooth, čo ja osobne pokladám za obrovskú výhodu, hlavne pretože som sa nevedel rozhodnúť medzi bezdrôtovým audiom a home teátrom.

Asi najväčšou novinkou u tejto konzoly sú rozmery. Xbox One S je až o 40% menší oproti svojmu predchodcovi a podľa fotky to vyzerá, že konzola bude možno ešte menšia, než Xbox 360 E. Išlo by tak o prekvapivo malú konzolu, ale necháme sa prekvapiť. Vychádza teraz cez leto a jej cena začína na 300€ za 500GB verziu, čo je celkom prijateľná cena, ak vezmeme do úvahy vylepšenia, ktoré prináša. Novinkou v dizajne je kopa dierok, ktoré slúžia ako chladenie konzoly zo všetkých strán. To aj celkom treba, keďže má vstavaný zdroj a tak si už netreba so sebou brať tehlu. Ďalší dôvod, prečo si na víkend k babke vezmete už len jednu tašku.

Xbox One S Size Comparison

Podporovaný bude aj vertikálny stojan, legenda z čias PS2. Jeho cena je stanovená na 20€ a konzola s ním vyzerá skoro ako PS2 Fat. Mimochodom, keď tak teraz pozerám na rozmery svojej striebornej PS2-ky… Asi viem, aké rozmery bude mať Xbox! Zvonka tiež pribudne predný USB port, ktorý sa teraz bude nachádzať na prednej strane, čo je oveľa lepšie riešenie, než na boku, kam k nemu asi mnohí ani nemajú prístup alebo dokonca len objavujú, že sa tam dačo nachádza. Zároveň však ubudol Kinect Port a to môže byť jeden z viacerých faktorov, že Kinect končí. Spolu s New Xbox One Experience zo systému ubudli pohybové ovládacie gestá v menu a v pripravovanom letnom update pre zmenu bude možné ovládať Cortanu aj s pomocou headsetu. Tak sa z povinnej súčasti stal abandonware. Kinect však bude možné pripojiť vďaka samostatne predávanej redukcii.

Xbox One S

Novinkou je aj Xbox One S Controller. Nový controller, o ktorom sa už v úniku vravelo, že je „streamlined“, ponúka viacero vychytávok. Tou prvou je Bluetooth pripojenie, takže sme na tom teraz rovnako ako chalani na PS4-ke. Nový controller bude možné pripojiť aj k PC a možno aj k Macu, kde by sa vďaka tomu mohli dať hrať daktoré hry. Bluetooth však nie je jedinou novinkou. „Nohy“ ovládaču budú teraz pogumované (alebo perforované?), aby sa lepšie držal a nešmýkal sa z ruky. No a v neposlednom rade boli trochu vylepšené thumbsticky. Finálnou novinkou zo sveta ovládaču je nový program Xbox Design Lab, ktorý vám umožní navrhnúť si svoj vlastný controller. Zahŕňa to farby tlačidiel, tela, páčok, dokonca si naň môžete vytlačiť aj váš gamertag alebo meno! Takže každý ovladač môže byť vďaka tomu jedinečný. Ktovie, aká bude dostupnosť programu, ale na 100% patrí do zoznamu USA.

Xbox Design Lab

No a finálne dve novinky. Xbox One S dostal výkonnejší grafický čip, ktorý je dostatočne výkonný na to, aby konzola utiahla 4K video, či už z BluRay alebo Netflixu. Teraz už dáva možnosť 4K predplatného v Netflixe na Xboxe zmysel. Okrem toho pribudla HDR podpora, čo sa odrazí na realistických farbách vo filmoch a dokonca aj v hrách. Tam je ale nutné, aby HDR podporu zaviedli vývojári. Medzi prvé hry patria Gears of War 4, Scalebound a vyzerá to, že aj Forza Horizon 3.

Cena. Xbox One S vychádza v troch kapacitných verziách a tým pádom aj v troch cenových reláciách. Ako som už vravel vyššie, najlacnejší je 500GB Xbox One S za 300€, po ňom nasleduje 1TB verzia za 350€ a nakoniec tu je za 400€ verzia s tučným 2TB vstavaným úložiskom. Tu je zároveň súčasťou balenia aj vertikálny stojan. Nie je celkom jasné, či sa disky dajú meniť, ale vyzerá to, že asi nie, kvôli OS.

Xbox One S

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *