E3 2016: Ubisoft Livestream

Ubisoft

Máme tu konferenciu Ubisoftu a hneď na úvod tu máme Ghost Recon: Wildlands. Hra, ktorá vyzerá naozaj pekne a ktorá nás zavedie do Južnej Ameriky, kde sa elitní „Duchovia“ postavia voči systému, ktorý riadia drogové kartely a skorumpovaní politici. Hra, ktorá v podstate odráža realitu minimálne vo Venezuele, kde býva jeden z mojich dobrých známych z GTAForums. Hra sa aj celkom trafila v tom, že na väčšine tamojších počítačov nájdete bežať ešte starý Windows 7. Vidíme, že podobne ako The Division a ďalšie novodobé Clancyovky, aj táto bude stavať najmä na kooperácii a preto to bude primárne mutiplayerovka, ktorú si lepšie užijete viac v partii, než osamote. Narozdiel od The Division (ktoré sa ešte tento mesiac dočká prvej expanzie), mapa tu bude fakt obrovská.

Ghost Recon: Wildlands vychádza 7.3.2017

Hneď po GR:W predstavil Ubisoft ďalšiu intenzívnu záležitosť a ide o South Park: Fractured But Whole, teda novinka, ktorá bola odhalená unikátnym trailerom. Podľa neho by človek najprv tipoval, že ide o novú hru Tom Clancy’s, ale nie je to tak. Je to ten náš legendárny a mládeži neprístupný South Park, teraz so superhrdinami. Matt Stone a Trey Parker prezradili, že sa hra mala pôvodne volať South Park: Civil War, ale to meno už zabral Marvel. Ale to už viete. V hlavnej roli je opäť Cartmanov Douchebag a vlastne pokračujete v príbehu prvej hry. Len keď už ste sa stali kráľom, tak sa asi nemáte kam posunúť a preto je treba bojovať proti rastúcej kriminalite (nielen) v South Parku. Nechýbajú ikonické prvky ako výber classy alebo aj humor. Ten zahŕňa napríklad quest, kde pomáhate napríklad Gay rybe dostať jej mamu do neba. V hre sa dokonca dozviete, aký tragický zážitok predchádzal tomu, než ste sa stali superhrdinom. So superschopnosťou – prdením.

Každý, kto si predobjedná South Park: The Fractured But Whole cez stránku Ubisoftu, dostane Stick of Truth ako darček (Xbox, PlayStation, Steam). Hra vychádza 6.12.2016

Nastupuje The Division a dozvedáme sa niečo viac o budúcich plánoch Ubisoftu v apokalyptickom New Yorku. Už tento mesiac vychádza expanzia Underground. To je len prvá veľká expanzia na Rok 1, takže zjavne sa Season Pass vyplatí z dôvodu, že nás čaká viac obsahu aj v budúcom roku. Pri príležitosti 30. výročia založenia Ubisoftu dostanú všetci hráči zadarmo tri outfity – inšpirované hrami Ghost Recon Wildlands, Rainbow Six Siege a Splinter Cell. Tento rok vychádza aj nová expanzia Survival, kde vám pôjde naozaj o prežitie v zničenom NYC. S blížiacimi sa Vianocami sa začali stupňovať aj búrky a poveternostné podmienky sa ohromne zhoršili. Pokles teploty sprevádzajú aj ďalšie dramatické prúsery: nedostatok potravy, stále prebiehajúci boj proti nákaze a nepomôže vám ani prítomnosť gangov, ktoré budú ešte agresívnejšie, lebo aj tie už bojujú o vlastný život. V survivale prežijú len tí najlepší.

Prvá expanzia pre The Division: Underground, vychádza 28. júna/června pre Xbox One a PC, neskôr aj pre PS4.

Ďalšia veľká vec je nová hra pre VR. Volá sa Eagle Flight, pričom ide o titul, v ktorom sa hráči vžijú do role orla, ktorý bude loviť svoju potravu. Je to multiplayerovka, v ktorej nebudú chýbať ani režimy ako Capture the Prey a iné. Je to vlastne režim, ktorý je navlas rovnaký CTF režimom z iných hier. Hra sa odohráva vo fiktívnej budúcnosti, kde ľudstvo zmizlo a mestá ovládli zvieratá. Vy ste jedným z nich. Po pravekom Far Cry Primal celkom logický krok. Táto nová hra vychádza na Oculus Rift a iné VR.

Nie je to ale jediná hra pre virtuálnu realitu. Okrem toho Ubisoft predstavuje niečo, čo vyzerá ako Star Trek. A je to naozaj Star Trek: Bridge Crew pre VR! Vlastne to podľa Ubisoftu už ani nie sú VR hry, ale skôr SR, čiže Shared Reality. To budú kooperatívne onlinovky odohrávajúce sa (doslova) okolo vás. Ubisoft sa zároveň poďakoval chlapíkovi, ktorý leakol informácie o Star Trek VR na Reddit. O hre potom prezradil niečo viac priekopník vo svete VR technológií a prezradil, že v tejto hre má každý dôležitú rolu. Nespolupracovať totiž znamená potopiť celý tím a prehrať.

Z virtuálnej reality sa Ubisoft vrátil naspäť do klasických hier a hru For Honor predstavil novým, apokalyptickým trailerom, kde dochádza k roztrhaniu sveta. Doslova. Kde boli krásne rieky a mestá, ostali už len ruiny a láva. Zúfalstvo v tomto spustošenom svete spôsobilo, že vo svete dochádza k nekonečným bojom, ktoré trvajú desiatky rokov. Akákoľvek snaha o zmierenie je marná, vtedy totiž zasiahnu bohovia. Respektíve jeden – boh vojny Apollón. Tu Ubisoft odhalil aj niečo viac z príbehu, keďže hra nie je len multiplayerová (aj keď MP hrá významnú rolu), ale aj singleplayerová. Gameplay nám ukazuje nájazd vikingov na ázijskú pevnosť, ktorú doteraz nikto nedobil. Tu to vyzerá, že hra má blízko k akémusi mixu Ryse: Son of Rome a Chivalry: Medieval Warfare. Proste to bude doslova a dopísmena historická rezačka. K dispozícii budú však a j rôzne mechanizmy ako napríklad hák, vďaka ktorému vyleziete na hradby. Popravde vyzerá táto hra dosť zaujímavo. Vychádza 14.2.2017 – Na Valentína môžete rozsekať svojich nepriateľov. Taktiež, čoskoro nás čaká alpha test.

Z rezačky sme sa zrazu presunuli do rozprávkového sveta Grow Up. Je to hra, ktorá unikla dnes ráno. Je to vlastne príbeh o takom malom robotkovi Budovi v čudnom mimozemskom rozprávkovom svete s dvomi hviezdami (asi ako Tatooine v Star Wars). Bud bude v tejto hre robiť svoje prvé kroky bez mamy a vy budete pri tom! Môžete skákať po kvetinkách a vašim cieľom bude doskákať sa až na Mesiac. Vychádza aj na Xbox.

Ubisoft nakoniec za sprievodu unikátneho intra ukázal hru, ktorú odprezentoval typickou reklamou ako z 90-tych rokov. Celé to bolo bláznivé a čakávajú vás komunistickí mimozemšťania, nebezpečné obrovské kamenné balvany a extrémne stunty v Trials of the Blood Dragon. Hra vychádza o polnoci! Ale to už budeme spať, potrebujeme oddych! 😛

Ubisoft sa prekvapil informáciami o filme Assassin’s Creed. Tu sme sa dopočuli niečo viac z natáčania, ale nejak sme nedostali vysvetlenie, prečo v prvom traileri použili mainstreamovú hudbu (Kanye West). Zaujímavé je, že tvorcovia hovoria o reálnom storyline. Z toho by sa dalo usúdiť, že film bude, podobne ako hra, obsahovať aj nejaké tie historické udalosti. Vidíme aj nový trailer, ktorý obsahuje aj zopár behind-the-scenes záberov. Ktovie, ako to s tým filmom nakoniec dopadne. U očakávaného Warcraftu sme počuli zmiešané reakcie: Niekomu sa film páčil, iných tu vytočili nejaké nepresnosti.

Po ňom už nasledoval trailer na Watch_Dogs 2, ktorý verbuje ľudí do Dedsec. Vidíme tu veľmi peknú repliku San Francisca, v ktorej bude hlavný hrdina, Marcus, bojovať proti tamojšiemu zriadeniu, ktoré sa postaralo o diktatúru v digitálnom svete. V hre môžeme hackovať veľmi veľa vecí vrátane vozidiel, ktoré môžeme zmanipulovať tak, aby začali jazdiť same od seba. Novinkou je možnosť veľmi rýchlo sa pripojiť do multiplayeru pomocou kruhového menu, ktoré akoby bolo skopírované z GTA V. Hra vyzerá živo a popravde, vie celkom vykompenzovať absenciu nového GTA, ktoré by sa už zišlo. Len tu môžeme používať aj drony. Tých ale zrejme uvidíme aj v ďalšom GTA. Gameplay video nižšie nám odhaľuje že mesto má nového primátora, Thrussa. Aj keď má plešatú hlavu, jeho reklamná kampaň celkom dosť pripomína tú Trumpovu.

Ubisoft okrem toho potvrdil film Watch_Dogs v spolupráci so Sony Pictures a Regency. Každé DLC pre Watch_Dogs 2 bude mať mesačnú exkluzivitu na PS4. Watch_Dogs zakončil trailerom, z ktorého máme pocit, že vidíme GTA V: San Francisco.

Yves Guillermot to nakoniec zakončil oznámením úplne novej hry. Je to úplne nová hra kombinujúca open-world a akčné športy. Je plná basejumpingu, skydivingu, paraglidingu, snowboardingu a reklám na GoPro a Red Bull. Hra vyzerá zaujímavo a volá sa Steep. Hra sa odohráva v Alpách a hráči sa môžu presúvať po rôznych vrcholkoch v Taliansku, Švajčiarsku, Francúzsku, Rakúsku a Nemecku. Hra ponúka rôzne misie, režim Mountain View, režim sharovania akčných videí, tvorbu challengov a multiplayer. No a hra myslí aj na pády, ktoré tu môžu byť aj zábavné. Napríklad že to v plnej rýchlosti napálite do kostolného zvona.

STEEP vychádza v decembri/prosinci.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *