Xbox One S urýchli zapínanie televízora

Xbox One S Infrared

Jednou z noviniek nového Xbox One S je aj infračervený snímač, ktorý sa doteraz nachádzal len na Kinecte a úprimne, ten nemali všetci. No vlastne majiteľov Kinectu je v konečnom dôsledku tak málo, že sa Microsoft rozhodol ho odsunúť nabok a niektoré jeho funkcie preniesol do samotnej konzoly. Po novom tak už napríklad netreba mať Kinect na to, aby sa dala ovládať Cortana a už ani infračervený snímač nie je výsadou Kinectu – Microsoft ho zabudoval priamo do nového Xboxu.

Tu má snímač všelijaké využitie. Okrem toho, že zabezpečí kompatibilitu so starými controllermi (poteší zberateľov limitovaných edícií), tak infračervený snímač funguje aj ako fíčurka, ktorá vám zjednoduší proces zapínania televízoru a konzoly. Kým bežne väčšina z nás zapína konzolu a televízor zvlášť (v náhodnom poradí), tak u Xboxu One S už stačí zapnúť len konzolu a spolu s ňou sa zapne aj televízor! Ide o vychytávku, ktorá sa mi osobne veľmi páčila u Apple TV, a vďaka ktorej bude zážitok opäť pohodlnejší a rýchlejší.

Táto funkcia nebude defaultne zapnutá, ale viete si ju nakonfigurovať v nastaveniach konzoly. Ako na to, to si povieme, až sa k nám Xbox One S dostane. Malo by sa tak stať v auguste/srpnu, kedy sa začne konzola predávať za príjemných 299€ za 500GB model, 349€ za 1TB model a 399€ za 2TB model.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Samo píše:

    Som si myslel, že keď mám cez HDMI pripojený TV a na xboxe nastavené jeho zapnutie, tak sa zapne aj bez Kinectu s konzolou Xbox ONE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *