Xbox Play Anywhere nebude podporovať krabicové verzie hier!

Xbox Play Anywhere

Potvrdilo sa presne to, s čím sme rátali už krátko po predstavení. Iniciatíva Xbox Play Anywhere má určité obmedzenia a jedno z nich vás potešiť nemusí. Na to, aby ste mohli XPA hry hrať na Xboxe aj na počítači s Windows 10, si ich musíte kúpiť digitálne cez Xbox Store alebo Windows Store. Prakticky teda ide o to, že hra sa vám uloží do Purchased, Microsoft si zapamätá, že ste si ju kúpili a preto vám ju umožní stiahnuť si ju na PC aj na Xbox One, kedykoľvek chcete.

Krabicové verzie hier pre Xbox One sú síce lacnejšie, ale takouto cestou dostanete len hru pre Xbox One, nie pre Windows 10. To znamená, že vo vnútri krabičiek nenájdete ani kód na stiahnutie PC verzie. To celkom dáva zmysel, keďže takto by hráči dostali dve hry za cenu jednej a to nie je niečo, čo by vydavateľom vyhovovalo.

 

Preto nastáva otázka: Oplatí sa ušetriť a kúpiť si krabicovú verziu pre Xbox alebo si priplatiť a mať aj podporu Windows 10? Je to len na vás.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *