Xbox Scorpio nakoniec ponúkne kvalitnejší zážitok aj na Full HD televízoroch

Xbox One Project Scorpio

Ešte v prvých rozhovoroch Phil Spencer hovoril, že nový Xbox Scorpio je konzolou, ktorú si bez 4K televízoru nevychutnáte a jeden taký článok ste si mohli prečítať aj u nás: Poznáme dôvod, prečo Project Scorpio (ne)bude vhodný pre vás.

Z jeho pôvodného tvrdenia sa dalo usúdiť, že Scorpio bude skrátka konzolou, ktorá neponúkne majiteľom Full HD televízorov žiadne výhody a to by mohlo znamenať, že viacerí jednoducho stratia dôvod pre prechod na nový model. Možno práve preto Spencer teraz upresnil svoj výrok a v novom rozhovore vysvetlil, ako to vlastne bude s tými 6 teraflopmi výkonu:

„Scorpio je 6-teraflopová mašina, ktorá bude skvelým herným strojom pre pravé 4K hranie, vďaka čomu si v 4K rozlíšení vychutnáte hry v celej svojej kráse. Ak chcú ale vývojári využiť tých 6 teraflopov inak, kľudne tak môžu učiniť.“ V rozhovore pre GiantBomb potom ešte povedal: „Sme absolútne otvorení požiadavkám vývojárov. Myslím si, že sloboda kreativity z hľadiska využitia výkonu je niečo, čo budem vždy podporovať. Jedna vec, ktorú ale chceme zaručiť je, že každá hra určená pre rodinu Xbox One, bude bežať na pôvodnom Xboxe One, na Xboxe One S a aj na Scorpiu. Počet hier, ktoré vyjdú pre tieto konzoly, je rovnaký na všetkých, bez ohľadu na to, ktorú vlastníte.“

V praxi to teda znamená, že ak sa nejaký vývojár rozhodne využiť Project Scorpio na to, aby ponúkol hyperrealistickú grafiku na Scorpiu, môže tak pokojne spraviť aj bez nutnosti podporovať 4K na tejto konzoli. Musí však zaručiť, že hra sa bude dať hrať aj na ostatných dvoch modeloch. Rozhodne ale netreba čakať exkluzivity pre Scorpio.

via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *