Obsidian predstavil svoju prvú veľkú Xbox exkluzivitu: Avowed

Avowed

Už dávnejšie sa objavila informácia, podľa ktorej štúdio Obsidian chystá novú RPG zo sveta Pillars of Eternity. A práve tento projekt bol ohlásený – ako Xbox exkluzivita.

Avowed však na rozdiel od zvyšku série Pillars of Eternity bude RPG z pohľadu prvej osoby, ktorá tak nejak priamo konkuruje The Elder Scrolls V: Skyrim. Hra vyjde prekvapivo nielen na Xbox Series X, ale aj na Xbox One, využije technológiu Smart Delivery a bude súčasťou predplatného Xbox Game Pass. A nechýba ani PC verzia.

O hre vieme, že sa odohráva vo svete Eora: „Vždy sme poznali vojnu… Postavila naše impérium, zmenila hrdinov na kráľovné a kráľov, a zdrvila našich nepriateľov. Naše prísahy však boli stratené. Opustené. Musíte čeliť monštrám, ktoré sa zrodili z našich hriechov. Je prísaha hodná kráľovskej koruny?“ hovorí sa v traileri. Matt Booty, ako šéf Xbox Game Studios, vraví že práve toto je tá epická hra, ktorú chcel Obsidian vytvoriť. Hra je od základov stavaná tak, aby využila výkon Xbox Series X.

Dátum vydania zatiaľ nie je známy. Zaujímavé je však, že hra mala pracovný názov Alabama.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Darkside píše:

    toto ma najviac zaujalo z celej konferencie. konkurencia pre velkych hracov v oblasti rpg. Hadam im to vyjde 🙂

  2. StriderCZ píše:

    Tohle vypadá zajímavě. Bohužel další z řady teaserů… a že jich bylo požehnaně…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *