Microsoft má armádu testerov na vylepšenú spätnú kompatibilitu

Xbox 360 Enhanced
Projekt rozšírenej spätnej kompatibility pre Xbox One X je vec, ktorá sa nám v redakcii nesmierne páči. Staršie hry vďaka tomu vyzerajú, akoby vyšli len nedávno a tak si môžeme klasiky ako Red Dead Redemption alebo prvú Forzu Horizon vychutnať v 4K rozlíšení so stabilnejším frameratom.

Ponuka vylepšených hier z Xboxu 360 pre Xbox One X je však pomerne chabá v porovnaní s takmer 500 hrami, ktoré sa už dajú hrať na Xbox One v základnej podobe. Microsoft je ale odhodlaný s projektom pokračovať a rozšíriť o podporu 4K rozlíšenia aj kopu ďalších hier z minulej generácie. Za túto inováciu môžeme ďakovať predovšetkým programátorovi Ericohi Heutchym, po ktorom bola pomenovaná samotná metóda vylepšenia starej hry bez nutnosti hlbšieho zásahu do kódu.

Portal 4K

Práve Heutchy odhalil v najnovšom podcaste Scotta Hanselmana Hanselminutes detaily o tom, ako celý proces prebieha. Odhalil, že za každým emulovaným titulom stojí obsiahle testovanie, ktoré má za cieľ zaručiť, že všetko beží tak,ako má. Pritom je treba zaručiť, aby si hra naďalej myslela, že beží na originálnom hardvéri, a to aj keď môže zrazu z nejakého dôvodu bežať v 9-krát vyššom rozlíšení. Aby všetko fungovalo ako má, Microsoft povolal do služby armádu testerov, ktorí testujú rôzne fázy hry. Behom vývoja Microsoft ukladá o hre dôležité dáta, ladí emulátor podľa potreby do chvíle, než si je Microsoft istý tým, že majú niečo, čo môžu vypustiť von. Tu si musia testeri prejsť kompletne celú hru a to nielen kariérovo, ale tiež aby skontrolovali každý kút hry. Testuje sa na oboch verziách Xboxu One.

Red Dead Redemption 4K

Za zmienku tiež rozhodne stojí, že Microsoft v posledných mesiacoch uvoľnil aj Performance mód pre Xbox One X, ktorý má zaručiť, že hry budú bežať tak stabilne, ako sa len dá, ale pobežia v základnom rozlíšení. Na čo sa pri hraní na 4K monitore nepozerá príjemne, ako som spomenul v recenzii Xbox One X. Jedným z dôvodov, prečo Microsoft uvoľnil tento mód sú youtuberi. Kopa z nich robí porovnania grafiky, aké sa sem-tam objavia aj u nás. Ďalším dôvodom je, že aj napriek intenzívnemu testovaniu nemusí hra v 4K rozlíšení bežať stabilne. Microsoft tak môže časom vydať patch, ktorý tieto problémy vyladí. Reálne však podľa Heutchyho existujú iba jedna alebo dve hry, ktoré majú takéto problémy.

Enhanced Xbox 360 Backwards Compatibility

 

via Hanselminutes

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Zpětnou kompatibilitu miluji…

  2. Jogurtik píše:

    Budu rád, kdyby udělaly sérii Forza Motorsport od 1 až 4. ?? Ať mám sbírku ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *