Sony: PS4 je vo finálnej fáze životného cyklu

PlayStation 4
Človek by povedal, že to nie je ani tak dávno, čo prišli na trh konzoly Xbox One a PS4. Veď len včera Xbox One oslávil 5 rokov od svojho predstavenia! Prezident tímu PlayStation, John Kodera, pre zmenu povedal, že PS4 vstúpila do finálnej fáze životného cyklu.

Kodera to zdelil investorom počas tohtoročného Dňa vzťahu s investormi. Konzola bola vydaná v novembri/listopadu 2013, teda pred 4,5 rokom a len v roku 2016 sa dočkala výkonnejšej verzie v podobe PS4 Pro. Sony po tomto prehlásení očakáva, že predaje PS4 budú klesať, ale mohli by to napraviť príjmy z predplatných služieb, ako je napríklad PlayStation Plus alebo PlayStation Now. Kodera vraví aj, že napriek končiacej životnosti PS4 budú predstavené ešte nejaké exkluzivity. Zrejme ich už ale nebude toľko. Konieckoncov, Sony už potvrdilo, že na E3 sa bude venovať len doposiaľ ohláseným titulom Death Stranding, The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima a Spider-Man, ktorý vychádza na jeseň/podzim tohto roka.

Zaujímavé je tiež vyjadrenie, že Kodera očakáva klesajúci trend do marca/března 2021.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

  1. JR píše:

    To budou musem mít hodně her, pochybuju že dovedou udělat zpětnou kompatibilitu na PS4 hry 🙂 Zatím co oni budou hrát jen těch pár her, My si budeme hrát na svém X hry co teprve budou, hry co jsou, hry co byly na 360 a ty co byly hodně kdysi na původním Xboxu 🙂

  2. Jogurtik píše:

    Minulý rok jsem přecházel z PS4 na Xbox One. Musím říct, že je to velký rozdíl. Tehdy 3roky na PlayStation 4 jsem hrál pouze celkem 35her (včetně AAA + Indie hry), oproti Xbox One rok dohrál až 58her. Díky kompatibilní starší Xbox, možnost cestou koupit v regionu za dolar US (pomocí gift card), Xbox Game Pass, EA Acess a Xbox Live Gold. Věřím si, next-gen Xbox za pár let bude masakr – diky kompatibility Xbox One, Xbox 360 a classic Xbox na next-gen Xbox.

  3. StriderCZ píše:

    Loni v lednu jsem uvažoval na čem hrát (NTB, konzoli a kterou). Po zralé úvaze jsem se rozhodl skoro rok počkat na nový Xbox. A jedním z důvodů bylo to, že PS4, XOS jsou fajn na hry které jsou a byly, zatím co Xbox one X má velký potenciál do budoucna. A to jsem netušil, jak na tom bude Game Pass, nebo jak se mi zalíbí Gold členství a podobně.

Pridaj komentár