Hry na Xbox One si čoskoro zahráte proti PS4-károm!

Xbox One and PlayStation 4 coexist

Budú konzolové vojny čoskoro históriou? Alebo len Microsoft prikladá ďalšie poleno do ohňa, ktorý delí skalných Xboxerov a PS4-károv? Možno obe. Microsoft totiž oznámil, že multiplayerové hry na Xbox One budeme môcť hrať nielen proti PC-čkárom, ale aj proti hráčom na PS4-ke. Konkrétne to umožní nové SDK, ktoré môžu vývojári zakomponovať do svojich hier a umožní im tak hrať cross-network play proti kamarátom s PS4. V prvom rade si túto funkciu vychutnajú tí, ktorí majú Xbox One alebo počítač s Windows 10, avšak neskôr môže byť koncept sprístupnený aj na PS4-ke, „ak sa Sony pridá“. Všetko teda záleží len na vývojároch a na Sony, ktoré môže pristúpiť na tento koncept, ale aj nemusí.

Prvá hra, ktorá podporuje cross-network play, je Rocket League. Ako tvrdí Microsoft, otvorene pozýva všetkých, aby sa zúčastnili v realizovaní tejto vízie. Teda sa môže pridať Sony a neskôr, keď Nintendo predstaví NX, sa môže pridať aj ono. Samozrejme sa to bude týkať len multiplatforiem a určite budú existovať nejaké obmedzenia: Napríklad CoD hráči na PC si zrejme proti konzolistom nezahrajú. No a samozrejme netreba zabúdať ani na exkluzivity. Také Halo či Forzu si proti PS4-károm nezahráme pravdepodobne nikdy.

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *