Devkity Project Scorpio obsahujú upozornenie v češtine a slovenčine

Project Scorpio CZ SK

Microsoft spravil minulý mesiac skutočne nevídanú vec a odhalil niečo, čo okamžite zaujalo našu pozornosť – fotky Project Scorpio. Samozrejme nešlo o dizajn finálnej konzoly, ale o dizajn súčasných devkitov, ktoré sa dostávajú do rúk vývojárom.

Microsoft sa však o fotky nepodelil len s Gamasutrou, ale zverejnil ich v printovej kvalite aj na portáli pre médiá. A práve tu sme si všimli roztomilý easter egg, ktorý môže naznačovať, kde sa devkity nachádzajú. Na devkitoch sa totiž nachádza rovnaká nálepka, akú nájdete pod mechanikou na svojom Xbox One S. Teda nálepku, ktorá rozdeľuje xboxerov na dva tábory – #TeamSticker a #TeamNoSticker. Lenže obrovským prekvapením je, že sa jedná o presne tú istú nálepku, ktorú nájdete na stredoeurópskej distribúcii a obsahujú upozornenie v češtine a slovenčine!

Ak ste niekedy text na nálepke čítali, potom viete, že je na ňom napísané “Předtím, než budete konzoli přenášet, z ní vyjměte jakýkoli vložený disk.” v češtine a “Skôr ako budete s konzolou hýbať, najskôr z nej vyberte všetky disky.”. Úprimne, jeden z najhorších prekladov vôbec. Ale čo už, podstatné je, že devkity, ktoré Microsoft odhalil tento mesiac, obsahujú upozornenie v našich dvoch jazykoch.

Project Scorpio XDK Cesky a Slovensky Sticker

Xbox One Sticker

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *