Nový Xbox Wireless Controller (nielen) pre Xbox Series X predstavený

Xbox Wireless Controller

S novou konzolou prichádza aj nový ovládač, ktorý ponesie opäť názov Xbox Wireless Controller. Podľa fotografií ponúkne o niečo čistejší vzhľad na spôsob Google Stadia Controlleru, a inšpiruje sa prvkami z Elite Controller Series 2.

Microsoft chce s novým ovládačom docieliť najmä, aby bol rýchlejší, ale zachoval si podobnú ergonómiu ako ten súčasný, s ktorým je prevažná väčšina hráčov spokojná. Spoločnosť tak nechce meniť dizajn iba preto, aby nejaká zmena bola, ale skôr ho modernizuje a obohacuje o nové a zaujímavé prvky, s ktorými bude väčšina z nás spokojná. A tiež bude rýchlejší oproti terajšiemu.

Očakávať môžeme zaoblenejšie bumpery, zaoblenie triggerov a miernu ergonomickú úpravu madiel. Absolútne nový bude D-Pad, ktorý bude hybridný 8-smerový, aký poznáme z Elite Controller Series 2. Toto ovládanie sa odrazí pozitívne najmä na hrách, ktoré vyžadujú nielen pohyb do štyroch smerov, ale aj do uhlov, napríklad bojovky typu Mortal Kombat.

Okrem toho je spätne kompatibilný s Xbox One a pripojiť si ho môžeme aj k PC a mobilným zariadeniam, kde sa počíta s nízkou odozvou pre Project xCloud. Spoločnosť kvôli tomu pracuje na integrácii technológie Bluetooth Low Energy (BTLE). Výhodou je, že ovládač si teraz pamätá párovanie s viacerými zariadeniami, takže ak si pripojíte ovládač k Xboxu a následne ho chcete použiť s mobilom, nemusíte nič prepárovať.

Nabíjaenie prebieha vďaka USB-C, ale to sa dalo očakávať, keďže tento štandard podporuje už Xbox Elite Controller Series 2 a micro-USB ako také je na ústupe. Napokon, ovládač bude plne kompatibilný s Xbox One Accessory Portom, ktorý využívali niektoré staršie doplnky ako napríklad chatpad alebo headset.

Finálnou novinkou je Share tlačidlo, ktoré umožní rýchlejšie robiť screenshoty a videá.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *