Cross-Buy vytvorí nový ekosystém Xbox One–Windows 10

Xbox One

Microsoft minulý týždeň prekvapil hráčsku obec správou, že Quantum Break, pôvodne exkluzivita pre Xbox One, vyjde aj na PC. Ale s tým, že hráči, ktorí si ho kúpia pre Xbox One, dostanú PC verziu zadarmo. Prečo sa ale hry, ktoré boli pôvodne určené pre Xbox One, dostávajú aj na PC? Nuž, spočíva to v novom, zaujímavom rozhodnutí Microsoftu.

Pretože sa Xboxu One nepodarilo prekonať predaje PS4-ky (ale nie je to tak zlé, ako sa vravelo), Microsoft plánuje vytvoriť ekosystém Xbox, v ktorom bude hrať dôležitú rolu cross-buy. Teda že hry, ktoré si kúpite pre Xbox One, budete mať aj na PC a podľa potreby budete hrať na tej platforme, ktorá vám viac vyhovuje. Čiže si nemusíte ničiť chrbticu pred počítačom a miesto toho budete relaxovať na gauči pred telkou.

„Spravíme z toho funkciu našej platformy. Myslíme si, že je to dobré pre hráčov. Viac hráčov, viac hier, lepší ekosystém.“ hovorí Phil Spencer, riaditeľ divízie Xbox. Je to vlastne spôsob, ako uviesť do sveta Xboxu viac hráčov s tým, že ale Xbox One bude takou rozšírenou obdobou herného PC. Vďaka spätnej kompatibilite má totiž hry, ktoré sa na PC nikdy neobjavia, ako napríklad pripravované Red Dead Redemption. Rovnako tak bude mať Xbox One aj niekoľko absolútnych exkluzivít. Medzi nimi by mohla byť pokojne taká Forza alebo Crackdown 3.

*Zdroj: WCCFTech.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *