Májový update Xbox App pre Windows 10 prinesie Game DVR a ďalšie novinky

Xbox App

Microsoft predstavil prvé detaily okolo májového update pre Xbox. Spoločnosť predstavila hneď dve kľúčové aktualizácie. Prvou je veľký update aplikácie Xbox App pre Windows 10, ktorá obdrží množstvo kľúčových funkcií. Nanešťastie jej ešte stále chýba očakávaná podpora streamovania hier z Xboxu One. Aktualizácia, ktorá vychádza pravdepodobne už začiatkom budúceho mesiaca, ponúkne nasledujúce novinky:

  • Game DVR – Funkcia vám umožní nahrať posledných 30 sekúnd hry. Klipy môžete nahrať cez ponuku „Game Bar“, ktorú vyvoláte pomocou Win+G skratky. Proces si však môžete skrátiť s pomocou klávesovej skratky Win+Alt+G, ktorá nahrá posledných 30 sekúnd, prípadne s pomocou skratky Win+Alt+R môžete spustiť a vypnúť nahrávanie gameplayu. Jeho dĺžku si nastavíte v nastaveniach aplikácie (Settings – Game DVR)
  • Screenshoty – možnosť ukladať screenshoty môžete nájdete buď v Game Bare alebo ich uložíte okamžite pomocou skratky Win+Alt+PrintScr
  • Live Tiles – Živé dlaždice na domovskej obrazovke Xbox App ukážu vašu ikonku, správy, aktivitu a ďalšie widgety. Dajú sa zapnúť v nastaveniach aplikácie
  • Profil – Aplikácia vám odteraz umožní vidieť celý svoj profil aj s detailami. Tiež vám umožní sledovať profily vašich priateľov.
  • Zdieľanie skutočného mena – Novinka, ktorá sa už minulý mesiac dostala na Xbox One, sa objaví aj na počítači a umožní vám zdieľať s priateľmi svoje skutočné meno.
  • Now Playing – Podobne ako pri SmartGlass, aj desktopová aplikácia vám umožní pozrieť si, aké video máte práve spustené na svojom Xbox One a zároveň vám umožní ho na diaľku ovládať bez nutnosti mať zapnutý gamepad. Tiež je tu možnosť vidieť aktuálne otvorené aplikácie.
  • Live TV a PIP – Xbox One vám vo vybraných krajinách umožní streamovať živé TV vysielanie do svojho PC, notebooku alebo tabletu s Windows 10. Picture-in-Picture režim je dostupný vrámci OneGuide, avšak tieto funkcie dnes u nás nie sú dostupné.
  • Drivery pre Xbox Gamepad – Odteraz sú ovládače pre Xbox One Gamepad nainštalované priamo v systéme Windows.

Po jej boku tiež Microsoft vydá samostatnú Xbox Avatar aplikáciu pre Windows 10, ktorá bude dostupná zadarmo na stiahnutie vo Windows Store. Tá vám umožní upravovať svojho avatara priamo na obrazovke počítača. Pravdepodobne tiež ponúkne možnosť nakupovať platené doplnky pre svoju postavičku. Avatar sa následne objaví pod profilom v Xbox App.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *