Hitman ponúkne až štyri druhy vedľajších misií

Hitman

Hitman bude vychádzať epizodicky a svojim spôsobom sa tak naskytlo riziko, že postupom času nás hra omrzí. Už len preto, že by sme museli vždy čakať niekoľko dní na to, aby sme si kúpili jej ďalšiu časť. Vyzerá to ale, že nič také nehrozí, pretože Hitman bude pravidelne ponúkať špeciálne eventy, ktoré nás udržia pri Agentovi 47 a zaručia, že tento preslávený zabijak neskončí v zabudnutí. Autori si pre nás pritom pripravili hneď štyri spôsoby, ako pokračovať v hre aj keď už bude hlavný príbeh dokončený. Respektíve keď dokončíte jeho časť. Starať sa o to budú tzv. Live Komponenty, ktoré vlastne predstavujú niečo, čo poznáme v iných hrách ako Weekly Challenges, Daily Challenges alebo tak. Tu to ale funguje s menšími rozdielmi:

  • Elusive Targets – Presne toto sú také tie časovo obmedzené výzvy. Vraj ide o vec, ktorá najlepšie odpovedá svetu Hitmana a dodáva mu trochu realistickosti. Presnejšie funguje na princípe, že sa v určitých lokalitách objavia postavy, ktoré je treba zabiť nejakým spôsobom a máte na to len jeden pokus, save game tu neexistuje. Teda celkom realistická záležitosť – ak sa vám to nepodarí, tak sa vám to nepodarí. Každá z postáv má pritom svoju vlastnú identitu, príbeh a aj dôvod, prečo sa nachádza pri vás a prečo ho treba zabiť. A aby to bolo ťažšie, ak sa pri postavách nachádzate, hra vám neukáže, kde sú a ako vyzerajú. Musíte sa spoliehať na intuíciu a nápovedu, ktorú vám dalo úvodné video.
  • Escalation Mode – Toto je úplne nový režim, ktorý bol navrhnutý na štýl výzev v iných hrách. Musíte vykonávať kontrakty konkrétnymi spôsobmi, ktoré vám určí hra. A postupne sa zvyšuje obtiažnosť. Príklad: Popravte ho šabľou prezlečený za čašníka a do dvoch minút vymažte videonahrávky. Vlastne je to taký ten arkádový, zábavnejší mód, presný opak Elusive Targets.
  • Contracts Mode – Kto hral Absolution, vie. Len teraz už k tomu nebude treba samostatný pass, ktorý navyše po dvoch rokoch od kúpy ani nemusel fungovať. Pre tých, čo nepoznajú, Contracts je režim, v ktorom môžete navrhnúť svoj vlastný kontrakt alebo hrať kontrakty od iných ľudí. A ako bonus, ak bude váš kontrakt naozaj super, tak ho IO Interactive pridá do oficiálneho Featured playlistu.
  • Live Challenges – Tu si tvorcovia vzali inšpiráciu od hráčov. Alebo budú brať. No skrátka, IO Interactive bude sledovať rôzne streamy alebo kontrakty vytvorené hráčmi, inšpiruje sa nimi a spraví z nich takéto online orientované výzvy. Prvé náznaky toho, ako Live challenge fungujú, môžu hráči vidieť v bete. Tvorcovia ale varujú, že sa to len testuje a nemusí sa to nakoniec objaviť.

via Steam

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *