Skyrim na Xbox One si už vychutnáte aj v češtine

Skyrim

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xbox One trpí nedostatkom českých lokalizácií. Kurióznym príkladom toho je aj Forza, ktorá vyšla na Xbox 360 v češtine, no jej premakanejšia X1 verzia vyšla len a iba v angličtine. Nuž, čo už.

Češtine sa začala pomaly ale isto venovať pozornosť v uplynulých rokoch, kedy ju dostal napríklad Assassin’s Creed Syndicate. Od tohto roka sa čeština objaví aj v LEGO hrách a vďaka módom sa dostane aj do hier od Bethesdy. Konkrétne už druhá hra, Skyrim: Special Edition, dostala češtinu. Je to užívateľsky vytvorený mód, ktorý upravuje hru tak, že si ju vychutnajú aj tunajší hráči, ktorí majú nejaké tie problémy s angličtinou. Určite milé gesto od modera Palko-Cz, ktorý má na konte 5 modifikácií. Jednou z nich je aj táto nová čeština pre Xbox One. A vlastne len na Xbox, pretože Sony nepovoľuje až také zásahy do hry, aké povolil Microsoft. Ešte by som doplnil, že čeština, podobne ako iné mody, (dočasne) deaktivujú achievementy.

Čeština pre Skyrim: Special Edition na Xbox One je dostupná zadarmo tu

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *