Bethesda zastavila vývoj kartovej hry The Elder Scrolls Legends, na Xbox už zrejme nevyjde

The Elder Scrolls Legends

Po obrovskom úspechu Hearthstone nastúpili na vlnu kartových hier viacerí vydavatelia. CD Projekt RED vydal Gwent a Bethesda The Elder Scrolls Legends. Obe hry začínajú byť minulosťou.

CD Projekt RED oznámil ukončenie konzolovej verzie Gwentu, za ktoré mohla nízka popularita oproti PC a mobilným verziám minulý týždeň. Teraz sa k nemu pridáva aj Bethesda, ktorá oznámila, že vývoj The Elder Scrolls Legends bol (po)zastavený.

Spoločnosť dodáva, že môže ísť len o dočasné rozhodnutie a zatiaľ čo hra nebude dostávať v blízkej budúcnosti žiaden úplne nový obsah, ešte stále budú prebiehať in-game eventy a odmenové kartičky. Rovnako budú naďalej fungovať servery.

Bethesda v súvislosti s týmto rozhodnutím zrušila koncoročnú expanziu. Akousi výnimkou je samostatná ázijská verzia hry, ktorá je naďalej v aktívnom vývoji. Po vydaní bude prevádzkovaná zvlášť, na vlastných serveroch a jej hráčska základňa bude oddelená od zvyšku sveta. Otáznik visí nad konzolovými verziami, ohlásenými na E3 2018. Bethesda oznámila vydanie TES Legends na Xbox One, PS4 a Nintendo Switch. Zatiaľ bez dátumu vydania a je možné, že už sa ho ani nedočkáme.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár