Bethesda: The Elder Scrolls Legends nevyjde na PS4, pokým Sony nepristúpi na crossplay

Crossplay je fajn vec a začína k nemu inklinovať čoraz viac vývojárov. Jednou z firiem, ktorá sa voči crossplay problematike vyjadrila celkom zaujímavo, je Bethesda a jej marketingový riaditeľ Pete Hines.

K problematike sa vyjadril v súvislosti s kartovou stratégiou The Elder Scrolls: Legends, ktorej vydanie bolo ohlásené aj na konzoly. Nakoniec je ale možné, že hra vyjde iba na Xbox One a Nintendo Switch, pričom hráči PS4 budú môcť o titule len snívať. Pete Hines povedal, že TES Legends je hra, ktorá zahŕňa v crossplayi ako singleplayer, tak multiplayer. Nepodporuje len crossplay, ale aj cross-progress, teda možnosť začať hru na jednej konzole a pokračovať na druhej, alebo na úplne inom zariadení.

“Je našim úmyslom, aby keď hra vyjde, bude toto všetko podporovať na akejkoľvek platforme. Nemôžeme mať hru, ktorá funguje všade tak, ako má, len nie na jednej platforme. Takto to dnes funguje medzi Apple, Google, Steam, Bethesda.net – nezáleží, kde si kúpite obsah; ak hráte na inej platforme, ten obsah tam máte. Nezáleží, na akej platforme hráte; hráte proti všetkým, ktorí práve v danej chvíli hrajú. Neexistuje žiadne ‘Oh, ľahšie sa to ovláda, alebo má to lepší framerate na tejto konzoli. Je to strategická kartová hra. Na tom nezáleží,” uviedol Pete Hines.

Dodal ďalej, že Bethesda rokuje so zastupiteľmi všetkých platforiem. Bethesda však odmieta pristúpiť na kompromis: “Nemôžeme sa baviť o jednej verzii Legends, kde si progres beriete so sebou, a o druhej verzii, ktorá vás zabarikáduje v ekosystéme, ktorý je odrezaný od všetkého. To ide proti našej hre.”

via GameInformer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *