DOOM Eternal ukazuje svoj gameplay

DOOM Eternal
Tohtoročný QuakeCon predviedol svojho zrejme najočakávanejšieho hosťa: id Software. Štúdio, ktoré stojí za rôznymi brutálnymi strieľačkami, tu ukázalo DOOM Eternal v plnej kráse.

Ako už Bethesda naznačila na E3, v DOOM Eternal zažijeme po dlhej dobe opäť peklo na Zemi. A nielen na nej, pretože Eternal už nebude len o jednej planéte. Nastal čas posunúť sériu na nový level a otvára sa nám celé pekelné univerzum. Navštívime tak veľa lokalít, okrem Zeme je sľúbená napríklad rozsiahla základňa na Phobose. A aby toho nebolo málo, vo svete DOOM-u už nebudeme sami, ale natrafíme aj na živých ľudí. Nemusím ale pripomínať, že oproti netvorom z hlbín pekla bude preživších menej. Stačí sa len pozrieť na Zem.

Hra si prešla technickým upgradom a pobeží na idTech 7. Fanúšikov Micka Gordona jednoznačne poteší comeback jeho metalovo-elektronicky ladeného soundtracku. Priznávame však, že po audio zážitku, aký pre nás predstavoval DOOM (2016), si už nevieme predstaviť iný soundtrack.

Veľkou novinkou bude DOOM Slayer 2.0. Hlavná postava si za dva roky prešla prudkou zmenou. Má ísť totiž o najdrsnejšiu postavu, akú kedy id Software vytvorilo, a tak má náš chlapík viac svalov, nové brnenie a výbavu, o akej sa nám v predošlých hrách mohlo len snívať. Kanón s plameňometom? Check. Hidden Blade s rozmermi motorovej píly? Check. Takisto sa dočkáme vylepšených zbraní a modov. K doplnku v podobe Grappling Meat Hooku na brokovnicu Super Shotgun asi nemáme čo povedať.

Peklo na Zemi so sebou prinesie aj starých známych nepriateľov: Pain Elemental, Archvile, Arachnotron. Tí všetci sú späť! A doplnia ich úplne noví nepriatelia v podobe DOOM Hunterov a chybných Marauderov. A tentoraz uvidíme z nepriateľov omnoho viac. Vďaka novým možnostiam odstrelenia jednotlivých kúskov tela uvidíme dovnútra nepriateľov. Doslova.

No a pretože k modernej dobe patrí multiplayer… DOOM Eternal obsahuje mód Invasion, v ktorom sa môžu k vám do hry pripojiť online hráči hrajúci za monštrá s vyšším HP, vďaka čomu môžete singleplayerového hráča poriadne potrápiť. Takisto však môžu hráči náhodne navštíviť vás. Alebo ak si invázie neželáte, môžete pokojne túto novinku ignorovať.

DOOM Eternal zatiaľ nemá dátum vydania, ale zato má potvrdené platformy: Xbox One, PS4, PC, Nintendo Switch.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *