Gears 5 využíva schopnosti PC naplno, podporuje Windows 7

Gears 5 Horizontal Key Art

Microsoft sa posledné roky snažil spopularizovať Store, no čas plynul a Store vyzeral skôr ako skladisko hier a aplikácií, než ako plnohodnotný konkurent Steamu.

Spoločnosť preto tento rok drasticky zmenila spôsob, akým vydáva hry na PC. Už ich nevydáva len cez Microsoft Store, ale začala ich vydávať aj cez Steam. Od vývojárov nepožaduje, aby hry v Store využívali UWP rozhranie, a prináša im ďalšiu možnosť zárobku cez Xbox Game Pass pre windows 10. No a v neposlednom rade drasticky prerobil Game Bar (Win+G), ktorý teraz ponúka všetko, čo PC hráč využije.

Nakoniec, Gears 5 je hrou, ktorá toto všetko využíva. Po rokoch je to totiž prvá hra Microsoftu, ktorá prijíma predobjednávky na Steame. PC hráči tak už nie sú nútení kvôli hre, ktorú by si radi zahrali, zadávať svoje platobné informácie do ďalšieho Storu, nemusia si zvykať na prácu s ďalším obchodom.

Gears 5
Gears 5
Developer: The Coalition
Price: 29,99 €

Kým výhodou Steamu je, že je všade, u Microsoft Store je zas výhodou integrácia Game Passu, Play Anywhere a Xbox Live. Pre hráčov na PC to celkovo znamená väčšiu voľnosť pri výbere, kde si hru kúpiť. A nekončí to len pri Gears 5 – chystajú sa aj ďalšie tituly, ako napríklad Halo: The Master Chief Collection a Age of Empires II: Definitive Edition. A áno, cross-play medzi Steam a Microsoft Store verziami je samozrejmosť. To však bude tým, že Steam verzia vyžaduje prihlásenie cez Xbox Live.

Špeciálnou výsadou je aj to, že PC ponúka širokú škálu hardvéru a s ňou aj širokú škálu možností nastavení. Pri Play Anywhere verziách to veľmi neplatilo, keďže tieto hry boli primárne stavané pre Xbox One a Xbox One X. Pripravované tituly ako Halo: The Master Chief Collection alebo Gears 5 však už ponúknu také vychytávky, o ktorých sa mohlo pri Play Anywhere len snívať. Napríklad sa chystá podpora ultraširokých monitorov (21:9 aj 32:9) alebo vylepšená customizácia ovládania. Dostupných má byť viac ako 35 možností nastavenia grafiky, ako aj voliteľný 4K Ultra HD balíček textúr v podobe bezplatného DLC.

Osobitnou zaujímavosťou je, že Gears 5 pobeží na Windows 7 (Service Pack 1 alebo novší). Pri Steam verzii je to samozrejmosťou, pri Windows Store verzii ide skôr o také prekvapenie. Microsoft totiž prestal používať UWP a využíva opäť starú dobrú Win32 architektúru. Výsledkom je, že hra nie je exkluzívna pre Windows 10, ale je hrateľná na starších systémoch. A to znamená, aspoň podľa Steamu, prístup k ďalším 20% hráčov.

Prekvapením je aj, že Gears 5 ponúkne split-screen pre 3 hráčov na PC. Jednoducho, na PC nie je zvykom, aby vyšla takáto veľká hra s podporou co-opu. Hra vychádza 10.9. pre Xbox a PC.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *