Gears 5 je prvý megahit Game Passu. Z trónu zosadil Fortnite

Gears 5 Horizontal Key Art

Xbox Game Pass má na konte svoj prvý megahit a prekvapivo, nie je ním Forza Horizon 4. Tá síce prekonala 12 miliónov aktívnych hráčov, no terajším kráľom služby sú Gears 5.

Tie totiž vo viacerých krajinách sveta, vrátane USA, Mexika, Veľkej Británie a Nemecka získali 1. miesto v tabuľke najhranejších hier na Xbox One. Po roku a pol je to zároveň prvá hra, ktorá zosadila z trónu Fortnite, ktorý kraľoval tabuľke neskutočne dlho a na rozdiel od Gears je dostupný zadarmo na stiahnutie. A aby toho nebolo málo, hra sa v ponuke Top 10 objavila hneď dvakrát.

Prvenstvom sa píši Gears 5 Ultimate. Ten je dostupný buď vo fyzickej podobe, alebo v podobe členstva Ultimate Game Pass, ktoré kombinuje Game Pass a Zlaté členstvo za zvýhodnenú cenu. Ultimate edícia hry sa tiež odlišuje bonusovými XP do multiplayeru na niekoľko desiatok dní. Najmä však ponúka skorý prístup – hra vyšla už 6.9., kým na štandardnú edíciu sme si museli počkať do 10.9. Štandardná edícia hry sa dostala na 9. miesto tabuľky. Tá je dostupná cez klasický Game Pass ako pre Xbox One, tak pre PC.

K novinke sa vyjadril aj analytik Daniel ZhugeEX Ahmad: „Gears 5 je prvým megahitom Game Passu. Konkurencieschopná cena, nedávne akciové ponuky, veľká knižnica hier a prístup k titulom od Microsoftu sa postarali o vysoký počet registrácií. Microsoft bude dúfať, že odteraz si veľa užívateľov ponechá členstvo v službe. Nie každý bude platiť 60 dolárov za AAA hru, ku ktorej potrebuje 400-dolárovú konzolu. Lacné predplatné na konzolách aj PC + budúca služba xCloud umožní Microsoftu zasiahnuť viac hráčov.“

via MSPowerUser

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *