Gears 5 je zrejme prvou hrou, ktorá sa nenechala obmedzovať výkonom starého Xbox One

Gears 5 Horizontal Key Art

Gears 5 teraz vyšlo na PC, Xbox One a Xbox One X, a pri tejto hre je najvyšší čas menovať One X ako samostatnú platformu.

Je to totiž poprvýkrát, čo sa vývojári rozhodli, že nebudú obmedzovať kvalitu hry na Xbox One X len kvôli tomu, aby vyzerala čo najtotožnejšie s Xbox One S verziou hry. Výsledkom je, že zatiaľ čo na Xbox One a One S hra beží uzamknutá na 30fps, One X verzia beží výhradne v 60fps a dynamickom 4K rozlíšení.

Cutscény majú špičkovú vizuálnu kvalitu (3MB)

Rovnako tak na staršom hardvéri hra využíva techniku dočasného upscalingu, keďže hardvér z roku 2013 už jednoducho nestačí. O to väčším úspechom je, že na staršom hardvéri beží multiplayer v 60fps, zarovno s ostatnými platformami.

„Už v raných fázach vývoja Gears 5 sme si jasne stanovili, že kampaň bude bežať v 60fps na Xbox One X. Nechceli sme robiť kompromisy ako pri Gears of War 4, kde ste mali na výber medzi 1080p 60fps a 4K 30fps. Aby sa nám to podarilo, bolo treba spraviť naozaj veľa práce, ale myslím si, že to naozaj stálo za to a že je to najlepšia ukážka využitia výkonu Xbox One X,“ prehlásil v rozhovore pre Gamespot technical art director hry, Colin Penty.

Povedal tiež, že Xbox One X poskytoval dostatok výkonu aj na ďalšie grafické vylepšenia, výsledkom čoho sú screen space odlesky a vyššia kvalita ambient occlusion efektov. Tiež cutscény majú vyššiu kvalitu odleskov, lens flare, hĺbku zorného poľa a lepší motion blur oproti pôvodným konzolám.

Gears 5 Screenshot (4K)
Kampaň Gears 5 beží na Xbox One X v 60fps (4MB)

via Gamespot

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Felix píše:

    Parádní práce. hraju to od prvního dne a baví mě to. Na Xku to vypadá super a ani zatím jsme nenarazil na technický problém, zásek nebo něco podobného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *