Každý hráč v Sea of Thieves bude vyzerať jedinečne a môže vlastniť zviera

Sea of Thieves
Sea of Thieves sa rysuje ako jedna z najväčších Xbox exkluzivít roka. Svedčí o tom aj mimoriadna popularita hry na Twitchi a Mixeri, kde sa už len uzavretá beta zaradila medzi také hity ako PUBG, Fortnite alebo League of Legends. Preto niet divu, že sa dozvedáme o ďalších novinkách.

Tou prvou novinkou, ktorá zaujme, je pohľad vývojárov na mikrotransakcie. Rare potrvdilo, že mikrotransakcie sa v Sea of Thieves objavia, no nebudú tam v deň vydania. A čo je hlavné, budú fungovať iba ako doplnok, pretože značná časť vecí, ktoré budú zahŕňať, sa dajú odomknúť progresiou či účasťou na špeciálnych eventoch alebo raidoch. K tomu hra neobsahuje loot boxy, takže hráči pri kúpe mikrotransakcií vedia, do čoho idú. V hre sa objavia až s prvým veľkým updatom, ktorý má vyjsť asi tri mesiace po vydaní hry, a ten so sebou prinesie niekoľko noviniek.

Bude k nim patriť tzv. Ship Captaincy systém, v rámci ktorého skúsení hráči obdržia nové lode, ktoré budú vyjadrovať, že daný hráč je už veteránom na rozbúrenom mori. Pretože je hra o legendách, hráči môžu postupne dosiahnuť úroveň legendárneho piráta, s akým jednoducho chcete plniť questy. Spoločne môžete budovať nielen jeho vplyvnú osobnosť, ale dokonca budovať legendárnu bandu, ktorej sa budú hráči obávať. Unikátnosti dopomôže aj systém vytvárania postavy.

Na rozdiel od iných hier, ktoré nútia hráčov tráviť desiatky minút úvodnou customizáciou, Rare dá na výber osem procedurálne vygenerovaných postáv, z ktorých si hráč môže zvoliť tú, ktorá sa mu páči najviac. A ak to nie je ani jedna, môže roztočiť koleso šťastia a nechať hru vygenerovať ďalších osem postáv. A takto sa to dá opakovať donekonečna. Zvolenú postavu už nemožno meniť, no vďaka jej unikátnemu vzhľadu bude každá postava jedinečná a ak budete hrať často, niektorých spoluhráčov už budete poznať podľa vzhľadu, nie podľa nicku.

Sea of Thieves Skull Cloud

Postavy sa budú ďalej môcť upravovať jedine doplnkami cez Vanity Chest, nákupom v obchodoch, plnením questov alebo prechádzaním raidov. Taktiež sa z času na čas objavia nad ostrovmi obrovské lebky viditeľné z veľkej diaľky. Na ostrovoch sa nachádza legendárny loot, ktorý chránia kostlivci a hráči sa nevyhnú ani boss fightu. Odmenou však bude onen loot. No treba naň dávať pozor! Správny pirát musí byť ostražitý a nesmie dopustiť, aby ho vďaka vlastnej nepozornosti okradla či potopila iná flotila. Preto bude treba loot ukladať do outpostov. Tam sa treba dostať poctivou moreplavbou, pretože v Sea of Thieves neexistuje možnosť rýchleho cestovania.

Sea of Thieves

A za zmienku rozhodne stoja zvieratká. Správny pirát má svojho papagája, opicu alebo aj mačku. Niektoré sa dajú zaobstarať v hre, iné sa dajú zaobstarať vyššie spomínanými mikrotransakciami. Pretože to budú samostatné entity, ostatní hráči s nimi budú môcť interagovať do takej miery, že môžu napríklad mačku vystreliť kanónom na nepriateľskú loď. Našťastie sa vždy poctivo vrátia :-).

Sea of Thieves Kraken Artwork

via WindowsCentral; IGN (#2)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *