Cheateri vo Fortnite dostávajú predvolania pred súd

Fortnite
Podvádzať sa neoplatí. Ani v hrách. Kým vo väčšine prípadov za to dostane ban, Epic Games posunuli celú záležitosť na úplne novú úroveň a dvojicu cheaterov vo Fortnite rovno obžalovali.

Na lavici obžalovaných budú už čoskoro sedieť dvaja cheateri – Brandon Broom a Charles Vraspir. Dvojica totiž vo Fortnite využívala aimbot, čím dokázali zabiť každého a ničili tak zážitok ostatným hráčom. Na tom by však nič nebolo, to by sa dalo vyriešiť jednoduchým zabanovaním alebo banom na IP / profil.

Dvojica si však naprogramovala aimbot pomocou kódu, ktorý pôvodne vytvorili Epic Games, a s jeho pomocou upravili kód hry. Nielen, že tak porušili zmluvu EULA, ktorú si musia hráči prečítať prakticky pri inštalácii každej hry alebo softvéru, ale porušili zákon DMCA o autorskom práve v digitálnom veku. Žaloba tiež obsahuje niekoľko bodov, ktoré zahŕňajú kritiku Epic Games voči cheaterom.

Fortnite Cheaters Sued for DMCA

via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Dobře jim tak. Když jsem sledoval betu Call of duty, tak někteří hráči měli v jménu odkaz – vodítko k získání ( placeného) cheatu. Pěkný hnus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *