Fortnite 4.3 prináša do hry prvé vozidlo

Fortnite
Epic Games ohlásilo novú aktualizáciu pre Fortnite 4.3 a podľa jeho náplne to vyzerá, že hra bude ešte bláznivejšia, než doteraz. Aktualizácia totiž prináša obrovskú kopu opráv, zmeny do bezplatného Battle Royale a aj do spoplatnenej kampane Save the World.

Poďme sa teda hneď pozrieť na prvú a asi najväčšiu novinku, na ktorú sa môžeme tešiť už v blízkej dobe. Tou najhlavnejšou novinkou bude prvé vozidlo – nákupný vozík. Funguje prakticky rovnako ako v reálnom živote. Jeden sedí vovnútri a môže strieľať, zatiaľ čo druhý jazdí. Treba však dávať pozor na to, ako jazdíte: je tu aktívny damage pri pádoch. Vozíky sú rozhodené kdekoľvek po mape.

Ďalšou novinkou je nový časovo obmedzený mód Blitz! V2, kde natrafíte na viac lootu, rýchlejšiu búrku a akčnejší end-game. V updatovanej verzii režimu sú prítomné všetky veci, ktoré do hry pribudli od pôvodného Blitzu – Port-a-Fort, Clinger, LMG a ďalšie veci a zrejme aj nákupné vozíky. Špeciálne kvôli zrýchleniu akcie bola znížená výška, v akej lieta autobus. Búrka začína už pri pristávaní na mapu a preto je treba si dobre premyslieť, kam skočíte! Zápasy boli navrhnuté tak, aby trvali maximálne 15 minút. Šanca objavenia truhlíc s pokladom bola zvýšená na 80-90% a spawnovanie ammo boxov až na 85-95%. Zvýšil sa tiež výskyt materiálov z 30 na 75% a súčasne sa výška zberu zdrojov zvýšila o 50%.

Fortnite Shopping Cart

Novinkou číslo 3 je ďalší limitovaný režim: Teams of 20 v2. V ňom sa proti sebe postaví 5 tímov po 20 hráčov, ktoré bojujú o víťazstvo. Každý bus má teraz svoj vlastný bus, truhlice a supply dropy dodávajú dodatočnú muníciu a consumable itemy a došlo k zvýšeniu štatistík. Spawn pokladu sa zvýšil na 60-80%, spawn ammo boxov na 75-90%, supply dropy teraz padajú po piatich kusoch. Tiež sa frekvencia ich padania zvýšila na 210 sekúnd. V režime je teraz 6 očí búrky, namiesto deviatich. Očakáva sa, že väčšina zápasov skončí do 20 minút.

Do Battle Royale tiež pribudol item Mushrooms. Huby pridávajú +5 štítu a dajú sa nájsť v močariskách a lesoch. V hre bol opravený Jetpack meter, pasce už nečakajú na to, aby hráč postavil štruktúru. Automaty sa už nedajú zničiť výbušninami.

V klasickej hre, respektíve režime Save the World, hráči môžu očakávať novú questovú líniu Blockbuster 2: A Hero is Born. S ňou do hry pribúda za Commandera ďalších 64 skill bodov a sedem denných questov prevažne z kategórie Husk Extermination. Ďalšou novinkou je updatovaný Turbo Build. Po postavení prvej budovy sa štruktúry stavajú rýchlejšie. Prvá štruktúra je postavená do 0,15 sekundy po podržaní tlačidla, ostatné sú postavené už po 0,05 sekundách. Update tiež opravuje problém s občasnou nemožnosťou umiestniť budovu pri rýchlom stavaní. Pribudlo aj Edit Mode Aim Assist nastavenie, ktoré bolo pri hraní s ovládačom neustále aktívne. A tiež pribudli nové loading obrazovky pre Save the World.

Na mobily pribudol voice chat aj s podporou push-to-talk, takže hráči, ktorí hrajú na telefónoch, budú môcť po novom ešte lepšie komunikovať.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *