No Man’s Sky zarobilo minulý mesiac 24 miliónov dolárov, Fortnite prestáva rásť

No Man's Sky
Analytické agentúry zverejnili ďalšie mesačné reporty v oblasti herného priemyslu a tentoraz nás čakajú hneď dve – a možno aj tri – veľké prekvapenia. Tým prvým je fenomenálny úspech No Man’s Sky.

Hra, ktorá vyšla v auguste/srpnu 2016 exkluzívne na PlayStation 4, mala skutočne nepodarený launch, keď hráči za vyše 60€ (a to nehovoríme o zberateľskej edícii) dostali nedorobený titul s fatálnym množstvom chýb. Vývojári začali komunikovať s hráčmi až o niekoľko mesiacov neskôr, kedy predstavili prvý veľký update a cestu k náprave. O dva roky neskôr sa Sony vzdáva práv na hru, ktoré kupuje 505 Games a dočkávame sa nového vydania No Man’s Sky pre PS4, PC a poprvýkrát na Xbox One. Nová verzia obsahuje všetky doterajšie updaty a pôsobí naozaj kompletne. Dnes má vyše 2 milióny aktívnych hráčovzarobila 24 miliónov dolárov.

Ďalšia vec informácia súvisí s Xbox One. Túto informáciu zverejnila agentúra NPD Group. Analytik Mat Piscatella cez Twitter zverejnil, že tržby z predajov Xbox One vzrástli o 50% v júli/červenci 2018. Zároveň došlo k medziročnému nárastu o viac ako 60%. Najzárobkovejším produktom onoho mesiaca mal byť biely Xbox One S ovládač, zatiaľ čo dvomi najpredávanejšími hrami boli Grand Theft Auto V (Xbox One, PS4, PC) a Octopath Traveller (Nintendo Switch). Nutno ale dodať, že sa jedná o čísla platné pre USA.

Vráťme sa ale späť k správe, ktorú zverejnila agentúra SuperData ohľadom predajov hier. Agentúra prehlásila, že Fortnite spomalil. Za minulý mesiac totiž tržby vzrástli iba o 2%, zatiaľ čo po minulé mesiace rástol exponenciálne. Došlo k nárastu mesačnej aktivity v Overwatch, ktorého hráčska základňa sa rozšírila zrejme aj vďaka free-2-play víkendu a updatom. Na druhú stranu, predaje dodatočného obsahu, ako sú loot boxy, klesajú.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *