Nový Xbox update prináša nočný režim a objavovanie hier v Xbox Game Pass

Xbox One Logo
Len krátko po prvom tohtoročnom update sa Microsoft pripomenul opäť, aby prezentoval ďalšie pripravované funkcie pre Xbox One.

Novinkou v čerstvej aktualizácii 1802 pre Xbox One, dostupnej pre insiderov v alpha kruhu, je niečo, čo by sa dalo nazvať ako nočný režim. Užívatelia si môžu nastaviť, aby systém po určitej hodine automaticky zmenil svetlú tému na tmavú alebo naopak. Ak teda máte nastavený svetlý motív, s novou funkciou už toto rozhranie nebude ťahať oči vo večerných hodinách.

Druhou veľkou novinkou je funkcia Game Pass Discovery, dostupná v menu Xbox Guide. Funguje na princípe Netflixu. Náhodne vyberie niektorý z titulov dostupný v obsiahlej ponuke Game Passu a dá užívateľom okamžitú možnosť si ho nainštalovať a zahrať na svojej konzole. Je to teda funkcia, ktorá vám môže potenciálne pomôcť, keď budete mať klasickú dilemu, že čo si z ponuky vyše 100 titulov zahrať. A na záver jeden bonus, užívatelia si môžu po novom nastaviť, aby ich na domovskej obrazovke reprezentoval avatar.

Xbox Early 2018 Closest Achievements

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

10 komentárov

  1. TimeSplitter píše:

    Zkus rozvest to s Avatarem, to by me zajimalo, oc se presne jedna. Protoze pokud vim, (a jsem si tim jisty, sam jsem to jednu dobu pouzival :D) tak moznost zvolit si avatara misto gp je tam uz vcelku dlouho, asi tak od vzdycky. 😀 A pro tomto vyberu se avatar nasledne zobrazoval i v activity feedu u mych prispevku – reprezentoval me na XBL. Tak by me zajimalo, jestli ted to jeste nejak vic rozsirili? Dost by se mi libila moznost si pro nahled ve hre/profilu nechat vlastni gp (fotku, co tam mam ted), ktera by se ukazovala i v activity feedu jako gp, ale zaroven by u prispevku byl videt i ten avatar. Proste kombinace obojiho, ne jen volit mezi fotka v gp, avatar zadny/avatar v gp + v activity feedu. Oboji by bylo idealni.

  2. StriderCZ píše:

    Co bych uvítal je čeština. Milion položek v nastavení…hov*o mu rozumím- třeba jak vypnout funkci syncing. Pustím egde, nebo hru a automaticky nabíhá syncing, které musím vypínat ( stejně nikdy nic nenašlo, jen otravuje).

  3. StriderCZ píše:

    A ještě mi vadí, že si Xbox nepamatuje hesla k wifi. Cestuji, střídám několik míst v prav. Intervalech a stejně musím otrocky zadávat ty samé hesla zas a znovu.

Pridaj komentár