Microsoft predal 35 miliónov konzol Xbox One

Xbox One X a Xbox One S
Otázka, na ktorú Microsoft prestal odpovedať v roku 2018 a len z času na čas dostaneme neoficiálnu odpoveď. Koľko kusov predal do dnešného dňa Xbox One a ako sa darí jeho nástupcovi?

Po zlyhanom štarte novej generácie v podobe Xbox One Microsoft prestal zverejňovať čísla predaných konzol, kým u minulej generácie s tým nebol problém. Na druhú stranu, predaje Xbox One nie sú najhoršie, no je fakt, že oproti konkurenčnej PS4 zaostávajú. Podľa nového vyjadrenia o viac ako 50%. Analytik Daniel Ahmad z firmy Niko Partners cez fóra ResetEra uviedol, že Microsoft predal dovedna 35 miliónov konzol Xbox One. Oproti tomu predaje PS4 činia 76 miliónov kusov. Veci sa však majú inak pri Xbox One X a PS4 Pro. Škorpiónovi sa podľa analytika darí lepšie. Predaje svojho rivala síce ešte neprekonal, no ak by obe konzoly vyšli v rovnaký čas, Xbox One X by bol ten úspešnejší spomedzi dvoch.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Hezké čísla… Xboxu fandím i nadále. Doufám, že MS chytil s XOXem druhý dech… a moc se těším na konferenci Microsoftu na E3.

  2. Danny píše:

    Už teď slyším phila říct “biggest line up in xbox history” 😀

  3. Rado píše:

    zase vyjadrenie nie z ms si nechajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *