Monster Hunter: World už má na konte 6 miliónov kusov

Monster Hunter World
Séria Monster Hunter zamierila konečne na nové konzoly a debutovala na nich naozaj úspešne. Na rozdiel od takého Marvel vs. Capcom Infinite, ktorý predal len 5 000 kusov, totiž nedávno vydaný Monster Hunter: World presiahol až 6 miliónov predaných kusov.

Nutno pritom poznamenať, že len počas prvých 3 dní hra predala svojich 5 miliónov kópií. Pre zaujímavosť, takéto číslo malo problém dosiahnuť Resident Evil 7: Biohazard a aj ďalšie série od Capcomu: Street Fighter aj Mega Man, ktorý sa dočká nového pokračovania ešte tento rok. Zaujímavé je, že Monster Hunter World nielen, že stanovil nový rekord Capcomu, ale zároveň prekonal niekoľkotýždňovú nadvládu PUBG na Xbox Store. A aby toho nebolo málo, PC verzia hry ešte nevyšla.

Prečo je Monster Hunter vlastne tak populárny? Môže za to niekoľko faktorov. V prvom rade skutočnosť, že Capcom konečne vypočul priania hráčov a vydal Monster Hunter aj na “veľké” konzoly – to sa stalo naposledy v roku 2006 s vydaním Monster Hunter 2 na PlayStation 2. No vlastne nejaké hry vyšli aj neskôr, ale len v Japonsku a išlo o MMORPG, z toho jedna vyšla na Xbox 360 ako konzolová exkluzivita. Vec sa má ale tak, že sa dala hrať iba v krajine vychádzajúceho slnka a zvyšok sveta o hre mohol iba snívať. Ďalej je pomerne náročná, takže to nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou. A v dnešnej dobe poteší fakt, že hra nebola znásilnená loot boxami. Sú tu, ale iba ako vedľajší doplnok.

Monster Hunter World

A k tomu vás po celú hru sprevádza mačka! ?

via Forbes

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *