Monster Hunter: World nebude mať žiadne mikrotransakcie

Monster Hunter World
Niektoré hry na prvý pohľad vyzerajú, akoby boli priam určené na predaj mikrotransakcii. Netreba však okamžite súdiť knihu podľa obalu. O veľké prekvapenie sa totiž postaral Capcom v súvislosti s plánovanou hrou Monster Hunter: World, ktorá vychádza budúci rok na Xbox a PS4.

Monster Hunter séria je totiž postavená na veciach ako je hľadanie materiálov, craftovanie výbavy a vylepšovanie postavy, čo prináša hneď niekoľko možností, ako zarábať na hre aj po vydaní. Je teda prekvapením, že hra nebude mať žiadne loot boxy ani mikrotransakcie. Potvrdil to sám producent hry Ryozo Tsujimoto.

V sérii Monster Hunter je totiž podľa tvorcov dôležité, aby si hráči naplno vychutnali dej, a aby si vychutnali zážitok. To by sa pri mikrotransakciách nedalo, pretože by s nimi hráči preskočili aj časť hry. Zbieranie lootu v hre nie je navyše veľmi veľkou prioritou a hráči sú riadne odmenení za lovenie príšer.

via Gamespot

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *