Monster Hunter: World nebude obsahovať žiadne mikrotransakcie ani loot boxy

Monster Hunter World
Ku koncu mesiaca môžeme na Xbox One očakávať horúcu novinku z obľúbenej série Monster Hunter: World. Súdiac podľa toho, že má nová časť vo svojom názve slovíčko „world“ a ponúka rozsiahly otvorený svet, naskytla sa možnosť, že by Capcom mohol zarábať aj na mikrotransakciách alebo Games-as-a-Service modeli.

Ani jedno z toho však nehrozí. Capcom už počas Battlefront kauzy spomínal, že Monster Hunter: World nebude mať žiadne loot boxy ani mikrotransakcie a tento postoj sa nezmenil. Capcom práveže potvrdil, iba pár týždňov pred vydaním, že ich hra nebude podporovať ani mikrotransakcie, ani loot boxy a ani nebude fungovať získavať DLC obsah po dobu 5-10 rokov, ako to plánuje napríklad Bungie s Destiny 2 alebo BioWare s Anthem.

Capcom totiž nechce, aby sa hráči nového Monster Hunter titulu škriepili medzi sebou len preto, že niekto si zaplatil za lepšie zbrane alebo výbavu v co-ope. Kľúčové bude naďalej zabíjanie príšer a producentovi Ryozo Tsujimotovi nedáva zmysel, prečo by to malo byť obohatené o loot boxy a mikrotransakcie, ktorými by sa maximalizovali zisky z hry. „Je to co-op hra a idete do nej v štvorčlennej partii. Nápad je taký, že medzi tými štyrmi hráčmi je rovnováha a darí sa im spolu. Ak by tu bol pocit, že niekto nedostal niečo, čo iní áno iba preto, že si za to zaplatili a vy ste si svoju poctivo vypracovali, to vytvára závisť,“ vraví Tsujimoto.

Princíp je taký, že hráči sa musia sami naučiť hrať hru a myslieť strategicky: iba tak sa im podarí prekonať výzvy, ktoré si na nich Monster Hunter: World chystá. Titul vychádza na Xbox One, PS4 a PC už 26. januára/ledna 2018.

via Trusted Reviews

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár