Sea of Thieves prudko rastie na popularite. Na Twitchi prekonal Fortnite

Sea of Thieves
Verte neverte, streameri majú silu na to, aby dokázali spopularizovať hry. Najnovšie sa tomu teší Sea of Thieves, ktoré vyšlo a takmer hneď sa stalo terčom kritiky pre stereotypnosť a nedostatok obsahu.

Hra si však získala popularitu streamerov a dokonca sa stala najsledovanejšou hrou dňa na Twitchi, čím prekonala Fortnite a Dota 2. Hru totiž začínajú streamovať vo veľkom vplyvní streameri ako Summit1g, Ninja, DrDisrespect, TimtheTatman, CourageJD a ďalší. Dokonca si ju zahrali aj populárni zahraniční Destiny-streameri Gothalion a ProfessorBroman.

Za veľkú popularitu môže rozhodne fakt, že ide o tímovú hru, kde môžu hrať spolu až štyria hráči a spoločne bojovať proti hrozbám z hlbín, lootovať pevnosti alebo plniť úlohy pre tri/štyri frakcie. Hre určite pomohla aj štvorica veľkých aktualizácií, ktoré do Sea of Thieves priniesli napríklad nové hrozby, zvýšili frekvenciu PvE eventov a dokonca priniesli úplne nový región.

Sea of Thieves

Pri tejto príležitosti sa fanúšikom poďakoval aj marketingový šéf Xboxu Aaron Greenberg a rovno na hru dal 50% zľavu. Tá platí na digitálnu verziu hry s podporou Xbox Play Anywhere, takže je dostupná ako na Xbox, tak na PC s Windows 10. Okrem toho sa v blízkej dobe dočkáme novej aktualizácie. Tá prinesie príbehový quest systémupraví bojový systém a tiež sa dočkáme redukcie veľkosti hry.

K aktualizácii, ktorá zmenší hru o takmer polovicu, sa dopracujeme 6. februára/února a bude vyžadovať reinštaláciu hry. Ostatná aktualizácia, ktorá upraví bojový systém, sa zameria na spätný ráz, fungovanie nábojov, mečov a ďalších vecí. Cieľom je tento systém vylepšiť. A v neposlednom rade sa chystá The Arena Update, ktorý prinesie do hry nové tímové PvP. Viac sa dozvieme počas Inside Xbox streamu 5. februára/února.

via Forbes; WindowsCentral (#2)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *