Phil Spencer: Sea of Thieves za svoj stav vďačí Game Passu

Sea of Thieves Anniversary Update

Sea of Thieves bolo vôbec prvou exkluzivitou, ktorá sa dočkala vydania cez Xbox Game Pass v deň vydania. Nielen, že to pomohlo hru rozšíriť medzi miliónmi hráčov, ale podľa Phila Spencera to umožnilo hre rásť.

Vraví, že model postupne sa rozvíjajúceho sveta perfektne sedí k predplatnej službe. Pri vydaní aj čítal kopu správ typu „Kde je druhá polovica hry?“a podobnú kritiku na nedostatok obsahu. Faktom je, že pri vydaní hra ponúkla len možnosť plniť (vtedy stereotypnejšie) misie pre trojicu frakcií, súboje s Krakenom, Pevnosti a… to je vlastne všetko. Hra sa až neskôr začala rozširovať o množstvo nového obsahu, vďaka čomu začali po Anniversary Update na niektorých weboch vychádzať opravné recenzie s lepším hodnotením.

Za to môžeme podľa Spencera vďačiť najmä Rare, ktoré aktívne počúva fanúšikov, a predplatnej službe pre Xbox a Windows 10: „Povedal by som, že je to hra, ktorá by dnes nebola tam, kde je, keby sme jednoducho rok počkali a nechali si tento obsah čisto pre seba,“prehlásil Spencer. Faktom je, že aj spätná väzba umožnila štúdiu prispôsobiť chystané novinky tak, ako ich vidíme v hre.

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár