Tržby Xboxu vo fiškálnom roku 2018 dosiahli 10 miliárd dolárov

Microsoft
Aj keď Microsoft nezverejňuje počty predaných kusov konzol, pre spoločnosť je Xbox stále významným zdrojom príjmov. Počas výročnej schôdze s investormi to gigant z Redmondu potvrdil, dodávajúc pritom, že platforma za uplynulý fiškálny rok 2018 dosiahla tržby 10 miliárd dolárov.

Fiškálny rok 2018 končil 30. júna/června a tak sa jedná už o postaršie štatistiky, ku ktorým sme sa však mali možnosť dopracovať len teraz. Microsoft tiež prehlásil, že Xbox Live sieť dosahuje 57 miliónov aktívnych užívateľov každý mesiac. Rozhodne teda nejde o zanedbateľné publikum, ktorému sa chce spoločnosť odvďačiť agresívnymi investíciami do cloudových služieb, komunitných služieb a obsahu.

S obsahom okrem vývoja nových hier samozrejme súvisia aj nákupy štúdií, ktorých bolo doposiaľ šesť + došlo k otvoreniu jedného úplne nového. K posledným akvizíciám patria Obsidian Entertainment a inXile, vývojári známi pre hry ako Fallout New Vegas či Wasteland. Snahu rozšíriť popularitu platformy podporuje aj nový Xbox Adaptive Controller a príslušenstvo dostupné k nemu, navrhnuté pre ľudí s obmedzenými pohybovými schopnosťami.

Microsoft tiež vkladá obrovskú dôveru v Game Pass a predpokladá, že môže zasiahnuť viac než len 2 miliardy hráčov. Dopad môže mať podobný, ako mali služby Spotify a Netflix na hudbu a video. V prípade projektu xCloud Microsoft dodáva, že je jeho cieľom priniesť kvalitný zážitok z hrania pre všetkých hráčov na všetkých zariadeniach. „Budujeme službu, ktorá spĺňa rýchlostné a kvalitatívne očakávania hráčov na PC a konzolách,“ vyhlásil CEO Satya Nadella.

via Variety

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    2 miliardy hráčov??? Nejako veľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *