Inside Xbox sa už dnes vráti na obrazovky, priblíži chystanú exkluzivitu Grounded

Grounded

Po dlhšej prestávke je relácia Inside Xbox späť a konať sa bude skôr, než sme čakali. Microsoft totiž oznámil, že sa tak stane už dnes o 23:00 nášho času.

Dnešná epizóda ponúkne novinky z hier Sea of Thieves, Gears Tactics a nového mini projektu Grounded od štúdia Obsidian. Opäť sa bude jednať o menšiu hru, na ktorej pracovalo len zopár členov štúdia Obsidian (menej ako 10) a ktorá bude ešte na jar vydaná na Xbox a PC v rámci Early Access programu. Zároveň pôjde o úplne prvú Early Access hru vydanú cez Xbox Game Pass.

V titule Grounded budete vy a vaši kamaráti zmenšení do mravčích rozmerov v záhrade za rodinným domom. Z bežného letného hrania sa tak stane boj o prežitie vo svete, kde sú vám najväčšou hrozbou inak drobné tvory. Hru si môžete užiť až vo štvorici v co-ope, pričom môžete očakávať príbehové misie, možnosť budovať vlastnú základňu a taktiež objavovať tie najvzdialenejšie zákutia záhrady.

Okrem tohto zaujímavého projektu môžeme očakávať pohľad na stratégiu Gears Tactics, ktorá vychádza tento mesiac na PC s Windows 10. V podstate ide o prequel k sérii Gears of War, nepôjde však o ďalšiu cover-based strieľačku, ale o taktickú stratégiu na spôsob XCOM 2. Nemajú chýbať ani novinky o Xbox Game Pass a Xbox Series X, kde riaditeľ programového manažmentu konzoly Jason Ronald priblíži a vysvetlí, aký význam pre hráčov budú mať odhalené novinky.

Poslednou špecialitou je, že sa máme dočkať prekvapení od tímu ID@Xbox.

Čo sa titulu Grounded týka, ten už má dostupnú stránku na Steame, kde sú dostupné už aj hardvérové požiadavky. Na spodnej hranici je 4GB RAM, grafická karta GeForce GTX 650 Ti, 8GB miesta na disku, Intel Core i3-3225 a Windows 7.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *