Sea of Thieves teasuje palubných miláčikov a iné mikrotransakcie

Sea of Thieves Anniversary Update

Domáci Palubní miláčikovia sa už čoskoro dostanú do Sea of Thieves! V najnovšom developer update videu ich priblížil producent hry Joe Neate, po boku ďalších noviniek.

Najväčším prídavkom, ktorý nám Rare teasovalo prakticky od vydania, sú zvieratká. Tie sa mali objaviť v hre ešte pred Anniversary updatom, ale na základe feedbacku z Insider verzií hry ich vývojári posunuli na neskôr a vylepšili. V blízkej dobe čaká insiderov nová skúška zvieratiek, od ktorej by mal byť už len krok k uvoľneniu pre celé publikum. Hráči, ktorí si kúpia zvieratká, ich budú môcť zdieľať s celou posádkou, ktorí sa s nimi tiež budú môcť hrať a zabávať.

Zvieratká si budeme môcť zakúpiť pomocou mikrotransakcií. Pôjde o vôbec prvý druh platených doplnkov do hry. Našťastie, nebude mať žiaden vplyv na gameplay a zvieratká budú plniť čisto estetickú funkciu. Do budúcna však môžeme podľa producenta očakávať aj ďalšie formy monetizácie. Sea of Thieves sa pritom bude držať niekoľkých princípov: žiadne zvýhodňovanie platiacich hráčov, žiadne rozdeľovanie hráčov a pôjde o plne dobrovoľné doplnky. A nakoniec – transparentnosť.

Medzi chystanými platenými novinkami nájdeme nové emote animácie, ktoré sa v plnej hre objavia spolu so zvieratkami. Do Insider verzie vstúpia však o trochu neskôr. Ďalšou vecou budú špeciálne kozmetické itemy pre lode na motívy iných hier. Hra už o niečo skôr dostala doplnky na motívy Perfect Dark a Banjo & Kazooie, doplnky sa však teraz zamerajú aj na iné hry.

Novinkou sú aj možnosti cross-playu. Hra bude mať automaticky nastavené, aby vás pripájala do hry s hráčmi, ktorí hrajú s ovládačom. Cross-play proti klávesnici a myši bude voliteľná. či už je reč o PC alebo Xboxe. Novinka sa objaví najprv v Arene a až o niečo neskôr v Adventure. Hra však spraví výnimku, ak nenájde dostatok spoluhráčov a informuje vás o tom.

V hre tiež došlo k pár opravám ktoré zahŕňajú chovanie zbraní. Rare testuje aj možnosť hrania Areny s menšími loďami, ale kvôli nespokojnosti zrejme dostanú vlastnú lobby a pravidlá.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár