Project Scarlett môže využívať procesor AMD Flute

AMD Radeon Gaming Evolved

Microsoft už na E3 potvrdil všetko, čo sa hovorilo o novej generácii konzol, a síce, že môžeme čakať procesor Zen 2, grafiku Navi, GDDR6 pamäť a SSD. Teda vlastne to, čo ponúkne aj PlayStation 5.

Dvojica konzol sa však predsa len bude odlišovať a zatiaľ čo informácie o čipe pre PS5 sa objavili už skôr, na detaily čipu pre Project Scarlett sme čakali doteraz. Nakoniec sme sa dočkali vďaka benchmarku, ktorý už medzitým bol zmazaný.

Nový Xbox bude poháňať SoC riešenie s názvom AMD Flute. V benchmarku mal kódové označenie 100-000000004-15_32/12/18_13F9. Z informácií ďalej vyplýva, že zariadenia sa vyznačujú 8-jadrovým procesorom so základným taktom 1.6GHz a 3.2GHz boostom. V podstate je to rovnaká frekvencia, s akou sme sa stretli u procesoru v PS4. Teraz však ide o novší procesor a teda rýchlejší oproti terajším, aj keď to na papieri nevidno. Plus, firmy si zrejme pretaktujú procesor podľa seba, ako pri Xbox One X a PS4 Pro.

Ďalšou zaujímavosťou je použitie Navi 10 Lite grafického čipu, ktorý je teda rovnaký ako v novom PlayStatione a jeho Gonzalo čipe. Frekvencia grafickej karty zostáva neznáma. Ak by sme sa ale mali odrážať od špecifikácií Gonzala, grafika by mohla mať 1.8GHz takt.

via Tom’s Hardware

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár