Saints Row: The Third Remastered vyjde už budúci mesiac

saints row the third

Zdá sa, že s pomaly blížiacim sa koncom tejto generácie konzol nás čaká spŕška remastrov. Okrem toho, že koncom mesiaca na Xbox dorazí Modern Warfare 2 v ešte modernejšom kabáte, kórejská ratingová agentúra udelila rating Mafii II: Definitive Edition. A aby toho nebolo málo, Deep Silver dnes oznámil Saints Row: The Third Remastered.

Reč je, ako inak, o remastri tretieho dielu niekdajšieho hlavného konkurenta GTA, Saints Row. Kým GTA bolo vždy postavené na tom, ako sa z nuly stane kráľ podsvetia, Saints Row posunulo latku ešte vyššie a v treťom dieli ste mafiánska megacelebrita, s ktorou sa ľudia chcú vyfotiť, pretože vám jednoducho fandia. Vlastne skoro ako na Slovensku, kde bol nemenovaný kontroverzný podnikateľ prítomný snáď na každom jednom plese v opere.

Po tom, ako sa v Saints Row vypracujete na samotný vrchol, spolu s ostatnými členmi gangu expandujete do mesta Steelport. Expanzia však nevyjde celkom podľa plánu, pretože mesto má pod francúzsky belgický magnát Phillipe Loren. A aby toho nebolo málo, stratili ste najobľúbenejšieho člena gangu, Johnnyho Gata. Teda do chvíle, než Saints Row IV obdržalo jedno menšie rozšírenie s názvom GAT V.

Saints Row: The Third vo svojej remastrovanej verzii ponúkne všetkých 30 DLC a sľubuje výrazne renovovanú grafiku. Vydavateľ Deep Silver tvrdí, že v spolupráci so štúdiom Sperasoft hra obdržala vyše 4 000 nových assetov zahŕňajúcich nové textúry budov a úplne nové modely zbraní a vozidiel. Aktualizované boli postavy, ako aj vaša postava, ktorú si môžete vytvoriť. Do toho pribúdajú dodatočné efekty, úpravy existujúcich efektov a nový systém nasvietenia.

Ako to celé dopadlo, a či táto práca stála za to, sa dozvieme už budúci mesiac. Hra totiž vychádza 22. mája/května 2020 za 40€ na Xbox One, PS4 a PC.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár