Americké námorníctvo bude čoskoro ovládať ponorky pomocou Xbox ovládačov

O tom, že aj ovládanie vojenskej ponorky môže byť hra, vás presvedčí najnovšie rozhodnutie americkej armády. Námorníctvo totiž čoskoro nahradí zložité ovládacie panely jednoduchým ovládačom od Xboxu.

Dôvodov pre takúto prudkú zmenu je hneď niekoľko. Samozrejme najdôležitejšiu rolu hrajú peniaze. Kým ovládač pre Xbox vychádza na asi 50 dolárov, terajšie ovládacie moduly pre ponorky tried Virginia stáli až 38 000 dolárov za kus. Ponorky bez neho nemôžu fungovať a ak by sa modul poškodil, ponorka je dočasne vyradená z bojiska a čaká na opravu. No keď by sa len pokazil ovládač, mariňákovi skrátka stačí pripojiť nový.

Druhý dôvod súvisí s tým, že mnoho dnešných vojakov americkej armády vyrastalo na hrách a tak im je Xbox ovládač oveľa bližší, než masívny ovládací panel. Čerešničkou na torte je už len fakt, že Microsoft sa pri designovaní ovládačov pre Xbox priamo inšpiroval ovládačmi vo vtedajšej vojenskej technike.

US Navy Using Xbox Controllers

via NYPost

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *