Microsoft zrejme pripravuje Xbox ovládač pre fyzicky znevýhodnených hráčov

Xbox Accessibility Controller
Microsoft už skôr avizoval, že chce sprístupniť hranie čo najširšiemu množstvu ľudí. Spočiatku sme si pod tým predstavovali uvedenie lacnejšej konzoly, prípadne rozšírenie platformy Xbox na smartfóny alebo do VR. Je preto pre nás celkom prekvapením, že novinkou bude Xbox ovládač pre fyzicky znevýhodnených hráčov.

Vôbec prvý obrázok takéhoto ovládača zverejnil na internete leaker h0x0d, známy tiež ako WalkingCat, ktorý k nemu zatiaľ nezverejnil žiadne podrobnosti. Svojim dizajnom pripomína DJ-ský mixpult, za čo môže dvojica plôch symbolizujúcich tlačidlá (A) a (B). Okrem nich vidíme na ovládači štvorsmerový D-Pad, Xbox tlačidlo, tlačidlá Option a Guide a tiež neoznačené tlačidlo, po ktorého boku sa nachádza trojica LED-iek, aké sme mohli vidieť aj na skôr uniknutom Xbox Elite Controlleri 2. generácie. Tieto LED-ky budú zrejme prezentovať, v akom režime sa práve ovládač nachádza. Okrem toho sú na ľavej strane prítomné dva porty, USB a 3,5mm jack. Zaujímavé je aj vyznačenie tlačidiel a funkcií ovládača vo vrchnej časti tela. Aký účel však majú, nie je v tejto chvíli známe.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *