Microsoft čelí žalobe pre rovnaký problém, aký malo Nintendo

Xbox Elite Wireless Controller Series 2

Kým herný svet hľadí vpred a chystá sa na príchod nových konzol, v USA sa začína súdny spor ohľadom príslušenstva pre Xbox One.

Podobne ako bol v minulosti veľkým problémom pre hráčov Joy-Con Drift, teda problém s kaziacimi sa páčkami na ovládačoch Nintenda Switch, tak bola v USA podaná skupinová žaloba na Microsoft kvôli podobnému problému s ovládačmi Xbox One.

Poškodení zákazníci, ktorí podali na Microsoft žalobu 28. apríla/dubna vo Washingtone, boli užívateľmi rôznych ovládačov Xbox Wireless, ako aj ovládačov Xbox Elite Wireless Controller. Užívatelia sa sťažujú, že sa problém prejavil až po 90-dňovej záruke, po ktorej nemali inú možnosť, než si zaplatiť opravu v servise. Žalobca Donald McFadden vraví, že mal problém najprv u jedného, a potom aj u náhradného ovládača, ktorý si kúpil. Tam sa chyba prejavila asi 3-4 mesiace od kúpy.

Problém sa podľa žalobcu prejavuje už na ovládačoch, ktoré Microsoft vyrábal a predával už v roku 2014, teda krátko po uvedení Xbox One na trh. Obviňujú preto Microsoft z podozrenia, že spoločnosť o tomto probléme vedela, no nevenovala mu pozornosť.

via VGC

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Matus píše:

    Viete mi poradiť kde by som vedel opraviť na SVK gamepad od xboxu elite 1 nakoľko aj mne po skončení záruky začali haprovat páčky na gamepade a údajne sa komponenty ich výmenu pripadne opravu prestali distribuovať na trh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *