Nintendo Switch a Xbox One kraľovali vianočným predajom konzol v USA

Nintendo Switch Handheld Only
Tohtoročné vianočné predaje boli naozaj dobré ako pre Xbox, tak pre Nintendo. Práve tieto dve platformy kraľovali decembrovým predajom konzol v USA, kde sa PS4 umiestnila na treťom mieste.

Prvenstvo získalo Nintendo Switch, ktoré predalo 1,77 milióna kusov. Pravda, veľký podiel na tom mali hry, ktoré vychádzali v predvianočnom čase a s nimi spojené bundle: Super Smash Bros a Pokémon: Let’s Go Eevee/Let’s Go Pikachu.

Druhé miesto patrilo Xboxu One, ktorý predal 920 000 kusov a na treťom mieste sa umiestnila PS4 so 797 000 kusmi. Microsoft v tom čase vyrukoval s ponukami ako sú zľavy na Game Pass a Xbox Live Gold, obrovskými Black Friday ponukami a tiež si vianoce „poistil“ balíčkami s Forzou Horizon 4, Battlefield V a Shadow of the Tomb Raider. Sony naopak malo na Vianoce k dispozícii bundle s Call of Duty: Black Ops 4 a Marvel’s Spider-Man hrou od Insomniac Games.

via MyNintendoNews

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    Tak skoro 1 milion len v USA je solídne za December. Fakt by ma zaujímalo, kolko je predaných xboxone kusov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *