Nintendo 2DS XL vychádza v novej Minecraft edícii

Nintendo 2DS XL Minecraft Edition
Japonský herný gigant predstavil kolekciu troch nových handheldov Nintendo 2DS XL na rok 2018. Na jednom z nich zjavne spolupracovali s Microsoftom, keďže ide o špeciálnu Minecraft verziu.

Táto verzia sa vyznačuje v prvom rade unikátnym vizuálnym prevedením v podobe Creepera na prednej strane. Navyše má 3D povrch a každý „pixel“ tak je v inej výške. Vlastne môžeme povedať, že konzola je vďaka tomu o pár milimetrov hrubšia, než klasické. Okrem toho disponuje zeleno-tmavým vnútrom, pričom väčšina tlačidiel je tmavých a analógové páčky sú šedé. Bonusom je, že konzola obsahuje už v sebe predinštalovaný Minecraft: 3DS Edition. Nutno ale dodať, že táto verzia Minecraftu beží na vlastnom engine, nie na Bedrocku, a tak nielen, že nepodporuje cross-platform multiplayer, ale je tiež pomerne zaostalá oproti aktuálnej verzii s Aquatic Updatom.

Samotná edícia Nintendo 2DS XL: Minecraft Special Edition vychádza 2. augusta/srpna v Japonsku a dátum vydania pre západný trh nie je v tejto chvíli známy. Vychádza vtedy spolu s ďalšími dvomi prevedeniami, ku ktorým patrí Animal Crossing verzia a Mario Kart verzia. Táto konzola už na rozdiel 2DS, 3DS XL, New 3DS a New 3DS XL, obsahuje nabíjačku v balení.

Nintendo 2DS XL Minecraft Edition

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Design je parádní, ale vzhledem k veri Minecraftu je to (alespoň pro mně) nezajímavé. Tak nějak pokukuji po Switchi, třeba s Minecraftem, ale zatím řeším iks jiných problémů…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *