Možnosť bezplatného upgradu na nový Minecraft čoskoro skončí

Minecraft

V čase pred vydaním Xbox One X nám síce bol teasovaný grafický balíček a podpora 4K rozlíšenia, ale to sa nestalo a miesto toho sme sa dočkali len novej verzie Better Together.

Nešlo len o update, ale o úplne novú verziu Minecraftu, ktorá beží na novom Bedrock engine. Microsoft však v rámci aktualizácií neumožňuje vývojárom zmeniť engine (až na jedinú výnimku) a preto musel aj Mojang vydať hru nanovo. A tak sa aj stalo, starý dobrý Minecraft: Xbox One Edition zmizol z ponuky a nahradil ho úplne nový Minecraft.

Aby bol prechod na novú verziu bezbolestný, hráči starej diskovej verzie si môžu stiahnuť novú zadarmo. Nárok na upgrade majú všetci, ktorí počas uplynulých 12 mesiacov hrali aspoň 5 hodín. Rovnako tak majú nárok na upgrade hráči, ktorí si niekedy kúpili nejaké DLC do Minecraftu. Hráči, ktorí spĺňajú podmienky, dostanú kód na stiahnutie novej verzie cez súkromnú správu od Xbox Live.

Mimochodom, ak máte krabicovú verziu hry a nie ste si istí, či je to ona, spoznáte ju vďaka obalu. Je to ten vľavo:

Možnosť upgradu však čoskoro skončí. Mojang oznámil, že hráči majú čas na bezplatný upgrade už iba do 30. novembra/listopadu 2019. Po tomto dátume si už hráči budú musieť kúpiť novú verziu hry, ak ju chcú hrať.

V redakcii si síce myslíme, že drvivá väčšina hráčov Minecraftu už prešla na túto verziu, no môže sa stať, že niekto sa dopracoval k starej hre len nedávno. Dôvodov na upgrade je však viacero. Spomenul by som podporu klávesnice a myši, slovenčiny/češtiny a tiež cross-platform multiplayer s hráčmi na Windows 10, iOS, Androide, Gear VR a tiež na Nintende Switch. Plus vyšlo viacero updatov s množstvom noviniek.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *